Зберегти як pdfPDF
Самойлик Катерина Семенівна

Самойлик

Катерина Семенівна

Партія: Комуністична партія України
Фракція: Комуністична партія України
Ким висунутий: Комуністична партія України

Причетність до порушень прав і свобод людини

За матеріалом видання «Херсонские вести», Самойлик Катерина Семенівна 8 серпня 2012 року, під час зустрічі із виборцями у селі Мирне Каланчацького району Херсонської області, заборонила журналістці Тетяні Жученко бути присутньою на заході та знімати її камерою мобільного телефону. Крім того, Самойлик Катерина Семенівна назвала журналістку «шісткою Партії регіонів». Згідно з матеріалом, зазначені події були зафіксовані на цьому відео.

Наведена інформація не є підтвердження вини у вчиненні Самойлик К.С. правопорушення, але дає вагомі підстави зробити оцінку, що Самойлик К.С. була причетна до порушення прав і свобод людини, а саме права на свободу слова, на повагу до честі й гідності. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Самойлик Катерина Семенівна не відповідає Критерію.

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Самойлик Катерина Семенівна залишалася членом фракції Комуністичної партії України, за списком якої її було обрано до парламенту. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Самойлик Катерина Семенівна, на думку Руху ЧЕСНО, відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

У 2009 році кількох народних депутатів України та директора дитячого табору в Криму було обвинувачено у зґвалтуванні дітей. 20 жовтня 2009 року було створено Тимчасову слідчу комісію ВР України з питань розслідування обставин, пов'язаних із звинуваченнями в розбещенні дітей у Міжнародному дитячому центрі "Артек". Цю Тимчасову слідчу комісію очолила народний депутат Самойлик Катерина Семенівна. Раніше, у квітні 2009 року Генеральний прокурор України призначив на посаду прокурора м. Ялти сина народного депутата Самойлик К.С. Діяльність прокурора м. Ялти включала участь у розслідуванні зазначеної справи та можливість впливу на це розслідування. Таким чином, можна зробити оцінку, що виконуючи обов'язки голови зазначеної Тимчасової слідчої комісії народний депутат Самойлик Катерина Семенівна мала конфлікт особистих інтересів з публічним інтересом у безсторонньому розслідуванні обставин зазначеної справи, який міг вплинути на роботу ТСК. Наведена інформація не є підтвердженням вини народного депутата Самойлик Катерини Семенівни у вчиненні правопорушення, але може давати достатні підстави для твердження про високу вірогідність її причетності до корупційних дій.

Згідно з методологією оцінювання кандидатів невідповідністю цьому Критерію вважається, зокрема, прийняття рішень за наявності конфлікту інтересів. Таким чином, народний депутат Самойлик Катерина Семенівна, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Самойлик Катерина Семенівна з проханням надати копію її декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Самойлик Катерина Семенівна не відповіла у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Самойлик Катерина Семенівна, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Самойлик Катерина Семенівна неодноразово порушувала принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, вона була відсутня на вечірньому пленарному засіданні парламенту 7 квітня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак її картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Самойлик Катерина Семенівна, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкових та вечірніх пленарних засідань парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Самойлик Катерина Семенівна була присутня на 65 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто 79% пленарних засідань Верховної Ради України.

Протягом 2011 року народний депутат Самойлик Катерина Семенівна була членом Комітету з питань науки і освіти. Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 10 засідань Комітету. Самойлик Катерина Семенівна була присутня на 9 засіданнях Комітету, тобто 90% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Самойлик Катерина Семенівна відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться тут.