Столар Вадим Михайлович

Party: Партія регіонів

Deputy of VR VI

Faction: Партія регіонів

Nominated by: Партія регіонів

Election 2012

District: 217, місто Київ

Nominated by: Самовисуванець

Причетність до порушень прав і свобод людини

18 грудня 2010 року народні депутати України – члени фракції Блоку Юлії Тимошенко звернулись до Генеральної прокуратури України з заявами щодо притягнення до відповідальності осіб, які заподіяли їм тілесні ушкодження під час блокування сесійної зали парламенту 16.12.2010 р. До відповідальності пропонувалось притягнути, зокрема, і Столара Вадима Михайловича За даними інформаційного агентства УНІАН, отриманими від прес-служби Генеральної прокуратури України, ця кримінальна справа була порушена. Хоча ці твердження не означають підтвердження вини Столара В.М. у порушенні прав людини, зокрема права на особисту недоторканність, однак вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність причетності до порушень цього права. Таким чином, за методологією Руху ЧЕСНО є підстави зробити оцінку, що Столар Вадим Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Столар Вадим Михайлович був співзасновником ТОВ «Компанія «Еліта-Центр», діяльність якого була пов'язано з фінансовим шахрайством. ТОВ «Компанія «Еліта-Центр» переводило гроші в готівку у тому числі за допомогою ТОВ «Торговий дім «Відродження», одним із засновників якого був так само Столар В.М. Сам Столар Вадим Михайлович позиціонує себе в цій справі як потерпілого. Крім того, згідно з матеріалами в ЗМІ, один з будинків у Конча-Заспі, у якому нібито проживає син мера Києва Степан Черновецький, має табличку "Ця земельна ділянка та будинок на підставі договору оренди від 22 травня 2012 року передані народному депутату Столару Вадиму Михайловичу для здійснення їм представницьких фунцкій в якості народного депутата України". Хоча ця інформація не є підтвердженням вини Столара Вадима Михайловича у вчиненні правопорушень, вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до корупційних дій, а саме шахрайства та зловживання владним становищем.

Таким чином, за методологією Руху ЧЕСНО для оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України можна зробити оцінку, що Столар Вадим Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Столара Вадима Михайловича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Столар Вадим Михайлович не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Столар Вадим Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Столар Вадим Михайлович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 5 квітня 2011  року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Столар Вадим Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкових та вечірніх пленарних засідань парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Столар Вадим Михайлович був присутній на 50 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 61% пленарних засідань Верховної Ради України.

Протягом 2011 року народний депутат Столар Вадим Михайлович  був членом Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 26 засідань Комітету. Столар Вадим Михайлович був присутній на 20 засіданнях Комітету, тобто на 77% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Столар Вадим Михайлович не відповідає Критерію.

Thin page is not campaigning

Conclusions regarding criteria fitness the CHESNO Movement is estimation.

More about the legal principles of the CHESNO Movement here: http://chesno.org/legal/