Омельченко Валерій Павлович

Party: Партія регіонів

Election 2012

District: 55, Донецька область

Nominated by: Партія регіонів

Причетність до порушень прав і свобод людини

У публікації Інтернет-видання "Лівий берег" повідомлялося про можливу причетність Омельченка Валерія Павловича до рейдерського захоплення заводу "Індар", що перебуває в державній власності. Див. також інформацію про слухання, що відбулися в Спеціальній комісії Верховної Ради з питань приватизації, де згадується про можливий зв'язок осіб, які нібито безпосередньо здійснювали "рейдерське" захоплення заводу, з паном Омельченком.

Наведена інформація не є підтвердження вини пана Омельченка у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його можливої причетності до порушення прав і свобод, а саме порушення права власності шляхом "рейдерського" захоплення власності. Згідно з методологією Руху ЧЕСНО для оцінювання кандидатів у народні депутати, такі дії вважаються невідповідністю критерію. Таким чином, кандидат в народні депутати Омельченко Валерій Павлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

За інформацією ЗМІ, Омельченко Валерій Павлович є керівником представництва Wellmind Invest Hmbh (див. тут, тут, тут), яка є співзасновником ВАТ "ЕнерджіПетроліум". Інтернет-видання "Коментарі" повідомляло, що у 2007 році комунальне підприємство "Кримтеплокомуненерго" уклало з ВАТ "Енерджі Петроліум" договір на поставку мазуту й пічного палива вартістю в 54 млн грн. Оскільки ця сума значно перевищує ринкову ціну, адже за оцінками видання "Наші гроші" приблизна вартість придбаного палива на ринку складає 22 млн грн, така угода дозволяє припустити високу ймовірність неправомірної вигоди для ВАТ "Енерджі Петроліум".

Також, аналітики ринку енергоресурсів пов'язують Омельченка Валерія Павловича з ТОВ "Геолсоюз", яке отримало 2007 року ліцензію на видобуток газоконденсату із Сахалінського родовища (одного з найбільших в Україні), коли Міністерство захисту навколишнього природного середовища, що має безпосереднє відношення до ліцензування видобутку корисних копалин, очолював тесть кандидата в народні депутати Василь Джарти.

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини кандидата в народні депутати Омельченка Валерія Павловича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до корупційних дій, а саме до зловживання під час тендерних процедур та причетності до прийняття рішень за умови конфлікту інтересів.

Таким чином, згідно з методологією Руху ЧЕСНО для оцінювання доброчесності кандидатів, кандидат у народні депутати Омельченко Валерій Павлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Thin page is not campaigning

Conclusions regarding criteria fitness the CHESNO Movement is estimation.

More about the legal principles of the CHESNO Movement here: http://chesno.org/legal/