Сігал Євген Якович

Партія: Партія регіонів

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Виборчий список: Партія регіонів

Номер у списку: 48

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Сігалом Євгеном Яковичем його членство в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту,  02.12.2010 було припинено, а 17.05.2011 він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Сігал Євген Якович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Видання «Фокус» у 2012 році оприлюднило рейтинг 200 найбагатших людей України, на 58 місці якого розташувався народний депутат Сігал Євген Якович Основним активом Сігала Євгена Яковича значиться ЗАТ «Комплекс Агромарс» (народний депутат є співзасновником цього господарського товариства, а його дружина – президентом компанії). ЗАТ «Комплекс Агромарс» є одним з найбільших виробників курячого м’яса в Україні.

При цьому народний депутат Сігал Євген Якович є першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, що може призводити до прийняття ним рішень в умовах конфлікту особистих інтересів з публічними. Так, народний депутат Сігал Євген Якович зареєстрував законопроект № 2291 від 28.03.2008 «Про встановлення на 2008 рік тарифної квоти на ввезення в Україну деяких видів м'яса», яким пропонувалося обмежити обсяг імпорту м’яса, в тому числі курячої продукції, що сприятиме діяльності підприємства, яке контролюється цим народним депутатом.

Ця інформація не є підтвердженням вини народного депутата Сігала Євгена Яковича у вчиненні правопорушення, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність причетності народного депутата Сігала Євгена Яковича до прийняття рішень за наявності конфлікту інтересів. 

 

Таким чином, за методологією оцінки доброчесності кандидатів Руху ЧЕСНО, народний депутат Сігал Євген Якович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Сігала Євгена Яковича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Сігал Євген Якович не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Сігал Євген Якович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Сігал Євген Якович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 19 травня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Сігал Євген Якович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкових та вечірніх пленарних засідань парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Сігал Євген Якович був присутній на 3 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 4% пленарних засідань Верховної Ради України. 

Протягом 2011 року народний депутат Сігал Євген Якович був членом Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин народним депутатом Сігалом Євгеном Яковичем секретаріат Комітету на запит Руху ЧЕСНО не надав.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Сігал Євген Якович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/