Мармазов Євген Васильович

Партія: Комуністична партія України

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Комуністична партія України

Ким висунутий: Комуністична партія України

Вибори 2012

Виборчий список: Комуністична партія України

Номер у списку: 10

Причетність до корупційних дій

Як повідомляє інтерне-видання "Forpost", згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 червня 2010 р. в Міністерстві економіки було створено нову посаду заступника міністра та призначено на неї Василя Мармазова, сина народного депутата Мармазова Євгена Васильовича. Василь Мармазов здобув юридичну освіту, а до нового призначення працював заступником міністра внутрішніх справ, як вказано на сайті dovidka.com.ua. Згодом, як повідомляла "Українська правда", Василя Мармазова було призначено надзвичайним і повноважним послом України в Республіці Корея, хоча ніщо в його офіційній біографії не вказує на значну компетентність у міжнародних відносинах та у питаннях Східної Азії.

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини народного депутата Мармазова Євгена Васильовича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до непотизму.

Таким чином, згідно з методологією Руху ЧЕСНО для оцінювання доброчесності кандидатів, народний депутат Мармазов Євген Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Мармазова Євгена Васильовича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Мармазов Євген Васильович не відповів у встановлений законом строк.

Згідно з декларацією, оприлюдненою на сайті ЦВК, Мармазов Євген Васильович у 2011 р. отримав 250 619 грн доходу, із них 214 791 грн зарплатні та 35 827 грн матеріальної допомоги. Коштів на банківських рахунках та внесків у статутний капітал підприємств декларант не має. Крім того, пан Мармазов не вказав у декларації жодного транспортного засобу, а також жодної нерухомості у власності, оренді чи на праві користування.

 

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Крім того, наведена інформація дає підстави припустити та зробити оцінку про вірогідність непрозорості задекларованого Мармазовим Євгеном Васильовичем майна з огляду на відсутність інформації про володіння чи користування нерухомістю, де міг би мешкати пан Мармазов.

Таким чином, Мармазов Євген Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Мармазов Євген Васильович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 7 липня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Мармазов Євген Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Мармазов Євген Васильович був присутній на 77 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 94% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Мармазов Євген Васильович був членом Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 20 засідань Комітету. Мармазов Євген Васильович був присутній на 2 засіданнях Комітету, тобто на 10% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Мармазов Євген Васильович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/