Слободян Олександр В'ячеславович

Партія: Українська народна партія

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Ким висунутий: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Вибори 2012

Округ: 187, Хмельницька область

Ким висунутий: Самовисуванець

Причетність до корупційних дій

Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті ПАТ "Оболонь", Слободян Олександр В'ячеславович з 1990 по 1998 рік обіймав посаду генерального директора ВАТ "Оболонь", а з 1998 року - посаду президента компанії та президента футбольного клубу "Оболонь". На цьому ж веб-сайті він і нині зазначений як президент ПАТ "Оболонь". Здійснюючи депутатські повноваження, Слободян Олександр В'ячеславович у своїх інтерв'ю та публічних коментарях неодноразово ділився планами роботи ПАТ "Оболонь" та інформував про його  роботу (див. тут, тут), обговорював певні аспекти діяльності підприємства з посадовими особами (див., наприклад, тут), що може свідчити про його фактичне керівництво діяльністю ПАТ "Оболонь".

Згідно із Законом "Про статус народного депутата України", народний депутат України не має права входити до складу керівництва, правління чи ради підприємства, установи, організації, що має на меті одержання прибутку. Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини народного депутата Слободяна Олександра В'ячеславовича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу ймовірність порушення народним депутатом Слободяном Олександром В'ячеславовичем вимог щодо несумісності депутатського мандата.

З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів Руху ЧЕСНО, народний депутат України Слободян Олександр В'ячеславович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Слободяна Олександра В'ячеславовича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Слободян Олександр В'ячеславович не відповів у встановлений законом строк.

 

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Слободян Олександр В'ячеславович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Слободян Олександр В'ячеславович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 21 квітня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 7 липня 2011 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Слободян Олександр В'ячеславович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/