Фельдман Олександр Борисович

Партія: Партія регіонів

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Округ: 174, Харківська область

Ким висунутий: Партія регіонів

Причетність до порушень прав і свобод людини

16 червня 2005 року у газеті "Сільські вісті" було опубліковано статтю  Едуарда Ходоса, глави Харківської юдейської общини ліберального напрямку "Кому потрібен "Майн Кампф". У ній він назвав видавництво, яке видрукувало “Майн Кампф”, і осіб, причетних до цього, у тому числі й Фельдмана О.Б. 16 вересня 2005 року до редакції газети "Сільські вісті", як стверджувало саме видання, надійшов лист Фельдмана О.Б., за яким газета “Сільські вісті” мала спростувати інформацію, яка містилась у статті “Кому потрібен “Майн Кампф”, принести депутату публічні вибачення та добровільно компенсувати йому моральну шкоду в розмірі 500 тисяч гривень.

Виданнями "Обком" та "Телекритика" також оприлюднювалась інформація про те, що у 2007 році Фельдман О.Б. мав намір подати позов до суду проти газети "Ділова столиця", в якій було опубліковано статтю О.Черненка "Фельдман здається. Замість усунення мера БЮТ укладає мир з харківськими "регіоналами". Суть матеріалу зводилась до того, що Фельдман О.Б. нібито прагнув примирення з міською владою міста Харкова. Подальший перебіг цієї справи у ЗМІ не висвітлювався.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини Фельдмана О.Б. у вчиненні порушень прав і свобод людини, але дає вагомі підстави припустити і зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до порушень таких прав, зокрема права на свободу висловлювань. Таким чином, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати Руху ЧЕСНО, Фельдман О.Б., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народним депутатом Верховної Ради VІ скликання Фельдманом Олександром Борисовичем його членство в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту, 21.09.2010 було припинено, а 16.03.2011 він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи”. Таким чином, Фельдман Олександр Борисович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію

Причетність до корупційних дій

Згідно з інформацією активістів громадянського руху "Спільна справа" у травні 2012 року з нагоди святкування Дня Перемоги від імені Фельдмана О.Б. серед ветеранів м. Харкова  поширювались продуктові набори, до складу яких входила вітальна листівка, 1 кг. гречки, 1 кг. цукру, пачка чаю чорного байхового, 1 літр соняшникової олії, цукерки "Корівка", згущене молоко, пачка печива, а також листівка з привітанням до Дня Перемоги "Вместе Победим" із зображенням самого Фельдмана О.Б.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини народного депутата України  Фельдмана О.Б. у вчиненні правопорушень, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до дій, що містять ознаки непрямого підкупу виборців, хоч такі дії і здійснювались до набуття Фельдманом О.Б. статусу суб'єкта виборчого процесу. З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати Руху ЧЕСНО, народний депутат України Фельдман О.Б., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Фельдмана О.Б. з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Фельдман О.Б. не відповів у встановлений законом строк. За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Фельдмана О.Б. Критерію невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя згідно з методологією Руху встановлено не було. За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Фельдман О.Б., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Фельдман Олександр Борисович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 05.04.2011 р. та ранковому пленарному засіданні парламенту 10.01.2012 р., однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Фельдман Олександр Борисович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Фельдман Олександр Борисович був присутній на 41 ранковому та вечірньому пленарному засіданні парламенту, тобто на 50% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Фельдман Олександр Борисович  був членом Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 26 засідань Комітету. Фельдман Олександр Борисович був присутній на 15 засіданнях Комітету, тобто на 58% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Фельдман Олександр Борисович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/