Харовський Сергій Юрійович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VI скликання Харовського Сергія Юрійовича його членство в опозиційній фракції блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА", за списком якого його було обрано до парламенту, 05.06.2012 було припинено, а  03.07.2012 він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України. 

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Харовський Сергій Юрійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Як повідомляла «Инвестгазета», у 2004 році, коли Харовський Сергій Юрійович був членом наглядовї ради ВАТ «Лізингова компанія «Украгромашінвест», відбувся продаж державної частки цього підприємства канадській компанії «Katredes», директором якої була колишня дружина Харовського Сергія Юрійовича. Причому, як йдеться у матеріалі газети «Дзеркало тижня» , сума угоди була суттєво меншою за ринкову. За повідомленнями ЗМІ (лінк1 , лінк2 , лінк3), 29 березня 2006 року за фактом зловживання службовим становищем керівниками ВАТ «Лізингова компанія «Украгромашінвест»» було порушено кримінальну справу, проте результати розслідування Руху ЧЕСНО невідомі.

 

Наведена інформація не є підтвердженням вини Харовського Сергія Юрійовича у вчиненні правопорушення, проте дає вагому підставу припустити, що Харовський Сергій Юрійович міг бути причетним до корупційних дій. Таким чином, відповідно до методології руху ЧЕСНО, є вагомі підставі припустити та зробити оцінку, що Харовський Сергій Юрійович, на думку руху ЧЕСНО, не відповідає критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Харовського С.Ю. з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Харовський С.Ю. не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Харовський С.Ю., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Харовський Сергій Юрійович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 17.05.2011 р. та ранковому пленарному засіданні парламенту 10.01.2012 р., однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Харовський Сергій Юрійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Харовський Сергій Юрійович був присутній на 32 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 39% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Харовський Сергій Юрійович  був членом Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 27 засідань Комітету. Харовський Сергій Юрійович був присутній на 21 засіданні Комітету, тобто на 78% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Харовський Сергій Юрійович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/