Черпіцький Олег Зенович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Не входить до складу жодної фракції

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Причетність до порушень прав і свобод людини

Згідно з інформацією, оприлюдненою виданням "Газета по-українськи" народний депутат України Черпіцький О.З. 28 жовтня 2009 року нібито побив у м. Житомирі журналіста О.Василевича, який раніше працював помічником Черпіцького О.З. Коментуючи заяву журналіста, Черпіцький О.З. відзначив, що у день побуття він перебував за межами Житомира і не міг вчинити правопорушення.

Пізніше Черпіцький О.З., дружина якого обіймала посаду судді Вищого адміністративного суду України, звернувся до Корольовського районного суду міста Житомира з позовами проти "Газети по-українськи" та О.Василевича (див. тут і тут), причому у позові проти "Газети по-українські" він вимагав стягнути з видання 170 тис. гривень або ж взагалі позбавити його реєстрації. У серпні 2010 року Корольовський районний суд Житомира  постановив стягнути з Олексія Василевича 5000 гривень за завдання Черпіцькому О.З. моральної шкоди. 30 березня 2012 року Державна виконавча служба Королівського району стягнула на користь Черпіцького О.З. з О.Василевича 5000 гривень. Водночас Корольовський районний суд не визнав журналістку Олену Галагузу відповідачем у справі і не стягнув жодних коштів з автора та "Газети по-українськи" на користь народного депутата О.З.Черпіцького.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати Руху ЧЕСНО подання особою позову до суду проти ЗМІ або журналіста з вимогою значної грошової компенсації вважається невідповідністю такої особи Критерію. Таким чином, народний депутат України Черпіцький О.З., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VI скликання Черпіцький Олег Зенович увійшов до складу фракції опозиційного блоку "Блок Юлії Тимошенко" (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту. 11 березня 2010  року народний депутат Черпіцький Олег Зенович підписав Угоду про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи”.  

21 вересня 2010 припинив членство у фракції БЮТ.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Черпіцький Олег Зенович , на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Згідно з інформацією, оприлюдненою виданням "Дзеркало тижня", на момент оскарження рішення ЦВК про встановлення результатів виборів Президента України 2010 року дружина Черпіцького О.З. обіймала посаду судді Вищого адміністративного суду України.

Видання повідомляло про те, що що на неї, а також на обіцянки самого Черпіцького О.О. (котрий претендував на «Укрзалізницю») поклалася кандидат у Президенти Тимошенко Ю.В., яка "умовила" народного депутата України А.Портнова оскаржити результати виборів до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ). Тому ще до початку судового розгляду справи ВАСУ Кабінетом Міністрів України 17 лютого 2010 року першим заступником Міністра транспорту України було призначено брата Черпіцького О.О. - Олександра Черпіцького. При цьому, як стверджувалось у публікації "Дзеркала тижня", Олександр Черпіцький не мав відповідного професійного рівня і досвіду, а до 2007 року - був "відомим на Житомирщині героєм кримінальних хронік" (інформацію щодо кримінального минулого Олександра Черпіцького наведено тут). Після того, як дружина Черпіцького О.О. не взяла участь у засиданні ВАСУ, а кандидат у Президенти Тимошенко Ю.В. відмовилась від позовних вимог, Олександр Черпіцький був звільнений з посади першого заступника Мінстра транспорту.

Після вступу Черпіцького О.О. до парламентської коаліції його брат Олександр Черпіцький був призначений на посаду заступника міністра оборони і за сумісництвом — директора Державного департаменту надлишкового майна та земель.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини народного депутата України  Черпіцького О.З. у вчиненні правопорушень, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до корупційних дій, а саме непотизмі та політичнній корупції.

З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати Руху ЧЕСНО, народний депутат України Черпіцький О.З., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Черпіцького О.З. з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Черпіцький О.З. не відповів у встановлений законом строк. За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Черпіцького О.З. Критерію невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя згідно з методологією Руху встановлено не було. За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Черпіцький О.З., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Черпіцький Олег Зенович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 09.09.2011 р. та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10.01.2012 р., однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Черпіцький Олег Зенович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/