Чудновський Віталій Олегович

Партія: Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Округ: 90, Київська область

Ким висунутий: Самовисуванець

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Чудновського Віталія Олеговича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Чудновський Віталій Олегович не відповів у встановлений законом строк.

У декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язані фінансового характеру за 2011 рік, яка була подана кандидатом Чудновським Віталієм Олеговичем до ЦВК , вказано, що сукупний дохід кандидата та членів його сім'ї становив 1, 75 млн грн.

При цьому Чудновський Віталій Олегович не задекларував жодної нерухомості, яка би перебувала у власності, в оренді чи на іншому праві користування кандидата чи членів його сім’ї.

Відповідно до методології Руху ЧЕСНО для оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, порушенням Критерію вважається, зокрема, непрозорість майна у вигляді невідповідності задекларованого майна реальним статкам особи. Наведена вище інформація дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність непрозорості задекларованого Чудновським Віталієм Олеговичем майна з огляду на відсутність інформації про володіння чи користування будь-якою нерухомістю, де кандидат міг би проживати.

Крім того, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається також ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік.

Таким чином, Чудновський Віталій Олегович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Чудновський Віталій Олегович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 01.11.2011 р. та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10.01.2012 р., однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Чудновський Віталій Олегович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Чудновський Віталій Олегович був присутній на 57 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 70% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Чудновський Віталій Олегович  був членом Комітету з питань транспорту і зв'язку. Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 9 засідань Комітету. Чудновський Віталій Олегович був присутній на 1 засіданні Комітету, тобто на 11% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Чудновський Віталій Олегович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/