Шемчук Віктор Вікторович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Ким висунутий: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VI скликання Шемчук Віктор Вікторович увийшов до складу фракції опозиційного блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА", за списком якого він був обраний до парламенту. 

11 березня 2010  року народний депутат Шемчук Віктор Вікторович підписав Угоду про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи”.  

6 вересня 2011 Шемчук Віктор Вікторович був виключений з фракції НУ-НС.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи".

Таким чином, Шемчук Віктор Вікторович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Кошторисом Верховної Ради України на 2010 рік норми витрат одного народного депутата України на безоплатний проїзд було встановлено на рівні 26 800 грн. Однак у 2010 році Шемчук В.В. витратив на свій проїзд 81 148 грн., здійснивши за кошти Державного бюджету України 48 поїздок.

Відповідно до методології оцінювання доброчесності кандидатів у депутати Руху ЧЕСНО вчинення особою дій, що можуть свідчити про високу вірогідність її причетності до зловживань державними ресурсами, вважається невідповідністю Критерію. Таким чином, є вагомі підстави припустити та зробити оцінку, що народний депутат України Шемчук В.В., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Шемчук Віктор Вікторович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 31.05.2011 р. та ранковому пленарному засіданні парламенту 05.07.2011 р., однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Шемчук Віктор Вікторович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Шемчук Віктор Вікторович був присутній на 25 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 30% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Шемчук Віктор Вікторович  був членом Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності . Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 38 засідань Комітету. Шемчук Віктор Вікторович був присутній на 28 засіданнях Комітету, тобто на 74% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Шемчук Віктор Вікторович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/