Шепелев Олександр Олександрович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Не входить до складу жодної фракції

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Округ: 13, Вінницька область

Ким висунутий: Самовисуванець

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народним депутатом Верховної Ради VІ скликання Шепелевим Олександром Олександровичем його членство в опозиційній фракції "Блок Юлії Тимошенко" (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту,  21.09.2010 було припинено, а 09.12.2011 він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України. А 9.12.2011 вийшов і з цієї фракції. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи”. Таким чином, Шепелев Олександр Олександрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

22 лютого 2011 року проти Шепелева Олександра Олександровича було порушено кримінальну справу за злочинами, передбаченими статтями 191 та 209 Кримінального кодексу України. 11 травня 2012 начальник головного слідчого управління СБУ заявив, що Шепелев Олександр Олександрович підозрюється в причетності до розкрадання державних коштів рефінансування НБУ у сумі 315,3 млн. грн. Шепелев О.О також підозрювався  у причетності до нецільового використання коштів банку "Родовід".

Сам Шепелев О.О. всі звинувачення у його причетності до протиправних дій заперечував.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини Шепелева О.О. у вчиненні правопорушень, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до корупційних дій, зокрема можливого розкрадання державних коштів.

З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України Руху ЧЕСНО, Шепелев О.О., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Шепелева О.О. з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Шепелев О.О. не відповів у встановлений законом строк. За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Шепелева О.О. Критерію невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя згідно з методологією Руху встановлено не було. За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Шепелев О.О., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Шепелев Олександр Олександрович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 05.04.2011 р. та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10.01.2012 р., однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Шепелев Олександр Олександрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/