Баграєв Микола Георгійович

Партія: Партія регіонів

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Виборчий список: Партія регіонів

Номер у списку: 51

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народним депутатом Верховної Ради VІ скликання Баграєвим Миколою Георгійовичем його членство в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту, 2грудня 2010 було припинено, а 17 березня 2011 він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Баграєв Микола Георгійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

За інформацією ЗМІ, Баграєв Микола Георгійович, займаючи у період з червня 2000 року по травень 2002 року посаду члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України, що відповідає за розподіл ліцензій на телерадіомовлення, отримав ліцензії на канал М1, де він був співвласником разом з Пінчуком  В.М.

У цей же період радіостанції групи ТАВР, якими також володів Баграєв Микола Георгійович, стали найпотужнішими в Україні. Це може свідчити про конфлікт інтересів Баграєва Миколи Георгійовича під час перебування на посаді члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення при прийнятті рішень щодо виділення ліцензій на телерадіомовлення.

 

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини народного депутата Баграєва Миколи Георгійовича у вчиненні правопорушень, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність про можливий конфлікт інтересів.

З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів Руху ЧЕСНО, народний депутат Баграєв Микола Георгійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Баграєва Миколи Георгійовича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно з приміткою до форми декларації, визначеної Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Баграєв Микола Георгійович не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Баграєв Микола Георгійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Баграєв Микола Георгійович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 5 квітня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Баграєв Микола Георгійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Баграєв Микола Георгійович був присутній на 58 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 71% пленарних засідань Верховної Ради України проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Баграєв Микола Георгійович був членом Комітету з питань свободи слова та інформації. Згідно з даними протоколів засідань, упродовж 2011 року було проведено 10 засідань даного Комітету. Баграєв Микола Георгійович був присутній на 7 засіданнях Комітету, тобто на 70% всіх засідань Комітету проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Баграєв Микола Георгійович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/