Барвіненко Віталій Дмитрович

Партія: Партія регіонів

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Округ: 141, Одеська область

Ким висунутий: Партія регіонів

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народним депутатом Верховної Ради VІ скликання Барвіненком Віталієм Дмитровичем його членство в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту, 21вересня 2010 року було припинено, а 15 лютого 2011 року він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Барвіненко Віталій Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Як повідомляє видання "Тиждень", активісти громадянського руху "Спільна справа" виявили факти непрямого підкупу виборців та використання адміністративного ресурсу на користь Барвіненка Віталія Дмитровича. Більше 1500 жителів Білгород-Дністровського і Татарбунарського районів отримали безкоштовні квитки в Одеський музично-драматични й театр ім. Васілька та кондитерські набори.

Ця інформація не є підтвердженням вини Барвіненка Віталія Дмитровича у вчиненні правопорушення, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність її причетності до вчинення дій, що мають ознаки непрямого підкупу виборців. Згідно з методологією Руху ЧЕСНО, можлива причетність до таких дій, навіть до початку виборчого процесу, вважається невідповідністю Критерію. Таким чином, можна зробити оцінку, що Барвіненко Віталій Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Барвіненко Віталій Дмитрович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 19 травня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Барвіненко Віталій Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/