Богдан Руслан Дмитрович

Партія: Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Виборчий список: Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

Номер у списку: 73

Причетність до корупційних дій

Як повідомляє сайт "Коментарі", 11 березня 2010 "Європейська газова компанія", засновником якої видання називає народного депутата Богдана Руслана Дмитровича, підписала з НАК "Надра України" одразу кілька договорів, згідно з якими держава передавала приватній компанії право на видобуток вуглеводнів за символічну плату - 10 тис. грн. на місяць за експлуатацію однієї свердловини. Хоча офіційно ця передача була здійснена задля того, щоб орендар відновив та увів їх в експлуатацію за власний кошт, за даними видання, переважна  більшість з них передавалась з обладнанням, цілком достатнім для оперативного початку видобутку нафти та газу.

"Коментарі" припускають, що такі вигідні умови оренди були пов’язані з перебуванням на посаді керівника "Надр України" висуванця від БЮТ Пономаренка Олександром Володимировичем

З огляду на наведену інформацію, а також на належність народного депутата Богдана Руслана Дмитровича до фракції політичної партії, представник якої у відповідний період очолювали НАК "Надра України", можна припустити та зробити оцінку про високу вірогідність можливої причетності Богдана Руслана Дмитровича до корупційних дій. Водночас ця інформація не є підтвердженням вини Богдана Руслана Дмитровича у вчиненні правопорушень, а припущення про можливу причетність до корупційних дій є оціночним судженням Руху ЧЕСНО.

Таким чином можна зробити оцінку про те, що згідно з методологією Руху ЧЕСНО народний депутат України Богдан Руслан Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Богдана Руслана Дмитровича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно з приміткою до форми декларації, визначеної Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Богдан Руслан Дмитрович не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Богдан Руслан Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Богдан Руслан Дмитрович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 5 квітня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 11 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Богдан Руслан Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Богдан Руслан Дмитрович був присутній на 5 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 6% пленарних засідань Верховної Ради України проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Богдан Руслан Дмитрович був членом Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Згідно з даними протоколів засідань, упродовж 2011 року було проведено 20 засідань даного  Комітету. Богдан Руслан Дмитрович був присутній на 7 засіданнях Комітету, тобто на 35% всіх засідань Комітету проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Богдан Руслан Дмитрович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/