Бондарєв Костянтин Анатолійович

Партія: Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Виборчий список: Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

Номер у списку: 45

Причетність до порушень прав і свобод людини

Як повідомлялось у матеріалі "Київської правди", 20 січня 2011 року на прес-конференції в УНІАН Годунок Ярослав заявив, що у місті Вишгороді Бондарєв Костянтин Анатолійович начебто рейдерським способом захопив дитячу спортивну базу олімпійського резерву по греблі та вітрильному спорту. 

Хоча ці твердження не означають підтвердження вини Бондарєв Костянтин Анатолійович у порушенні прав людини, однак вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність причетності Бондарєва Костянтина Анатолійовича до порушень прав людини, а саме – права на власність. 

Таким чином, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України є підстави зробити оцінку, що Бондарєв Костянтин Анатолійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Як повідомлялось у матеріалі "Київської правди", 20 січня 2011 на прес-конференції в УНІАН Великодній А. та Годунок Я. заявляли про причетність Бондарєва Костянтина Анатолійовича до нелегального продажу горілки, розкрадання державних коштів, валютних махінацій, фіктивного експорту лінз із Ізюмського оптико-механічного заводу в Гонконг. 

Хоча ці твердження не означають підтвердження вини Бондарєва Костянтина Анатолійовича у вчиненні правопорушень, однак вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність його причетності до вчинення корупційних дій, зокрема зловживання владним становищем, прийняття рішень в умовах існування конфлікту інтересів.

Таким чином, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України можна зробити оцінку, що Бондарєв Костянтин Анатолійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО року  у письмовій формі звернувся до народного депутата України Бондарєва Костянтина Анатолійовича  з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно з приміткою до форми декларації, визначеної Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Бондарєв Костянтин Анатолійович  не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Бондарєв Костянтин Анатолійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Бондарєв Костянтин Анатолійович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 5 жовтня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 7 лютого 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Бондарєв Костянтин Анатолійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Бондарєв Костянтин Анатолійович був присутній на 21 ранковому та вечірньому пленарному засіданні парламенту, тобто на 26% пленарних засідань Верховної Ради України проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Бондарєв Костянтин Анатолійович був членом Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики  народним депутатом Бондарєвим Костянтином Анатолійовичем секретаріатом Комітету на запит Руху ЧЕСНО не було надано.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Бондарєв Костянтин Анатолійович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/