Борисов Валерій Дмитрович

Партія: Партія регіонів

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Вибори 2012

Округ: 213, місто Київ

Ким висунутий: Партія регіонів

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народним депутатом Верховної Ради VІ скликання Борисовим Валерієм Дмитровичем його членство в опозиційній фракції Блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА", за списком якого він був обраний до парламенту, 16 червня 2011року  було припинено, і того ж дня він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Борисов Валерій Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Згідно з його біографією на сайті «Довідка», Борисов Валерій Дмитрович з жовтня 2003 до травня 2006 року обіймав посади 1-го заступника голови Київської міської державного адміністрації та начальника Головного управління економіки та інвестицій КМДА, а з липня 2001 до червня 2002 був президентом концерну «Київпідземшляхбуд», у якому досі обіймає посаду почесного президента. За матеріалом інтернет-сайту «Обозреватель»,на посаді начальника Головного управління економіки та інвестицій КМДА Борисов Валерій Дмитрович продовжував діяти в інтересах концерну «Київпідземшляхбуд», зокрема забезпечивши компанії монопольне становище в галузі прокладки труб великого діаметру та убезпечивши її кошториси від перевірок державних органів.

Хоча наведена інформація не є підтвердженням у вчиненні правопорушення, вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку, що Борисов Валерій Дмитрович, можливо, був причетний до корупційних дій, зокрема до прийняття рішень за умов наявності конфлікту інтересів. Таким чином, Борисов Валерій Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Борисова Валерія Дмитровича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно з приміткою до форми декларації, визначеної Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Борисов Валерій Дмитрович не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Борисов Валерій Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Борисов Валерій Дмитрович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 5 жовтня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Борисов Валерій Дмитрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Борисов Валерій Дмитрович був присутній на 25 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 30% пленарних засідань Верховної Ради України проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Борисов Валерій Дмитрович був членом Комітету з питань бюджету. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань бюджету  народним депутатом Борисовим Валерієм Дмитровичем секретаріатом Комітету на запит Руху ЧЕСНО не було надано.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Борисов Валерій Дмитрович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/