Бут Юрій Анатолійович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Причетність до порушень прав і свобод людини

У 2010 році журналіст "5 каналу" Ольга Сніцарчук в одному з репортажів назвала Бута Юрія Анатолійовича "відщепенцем від коаліції". Це стало підставою для звернення Бута Юрія Анатолійовича до суду з позовною заявою до О.Сніцарчук і "5 каналу" про захист честі, гідності та ділової репутації з вимогою відшкодування йому моральної шкоди у розмірі 100 000 грн. Подільський районний суд міста Києва позов задовольнив частково, зобов'язавши О.Сніцарчук та "5 канал" виплатити Буту Юрію Анатолійовичу компенсацію у розмірі 20 000 грн. Ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 16 вересня 2010 року рішення суду першої інстанції було залишено без змін. Депутат заявив, що вважає рішення суду законним і обгрунтованим, однак, "щоб не давати приводу ЗМІ та окремим громадянам невірно тлумачити суть справи", він "свідомо прийняв рішення не домагатися виконання законного рішення суду відповідачами і звільнив їх від цих обов'язків" (див. тут). Бут Юрій Анатолійович звернувся до Апеляційного суду м. Києва з проханням переглянути справу у зв'язку з нововиявленими обставинами. В ході повторного розгляду справи Апеляційним судом м. Києва (розгляд відбувся 11 жовтня 2010 року) Бут Юрій Анатолійович від позовних вимог відмовився, і суд закрив справу.

На момент розгляду Подільським районним судом міста Києва та Апеляційним судом м. Києва справи за позовом Бута Юрія Анатолійовича до О.Сніцарчук і "5 каналу" позивач обіймав посаду Голови підкомітету з питань формування суддівського корпусу Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя.

7 жовтня 2010 року, тобто перед повторним розглядом справи Апеляційним судом м. Києва, члени парламентського Комітету з питань правосуддя В.Пилипенко та В.Писаренко пропонували виключити Бута Юрія Анатолійовича зі складу Комітету з питань правосуддя, пояснивши це тим, що він використовував роботу в Комітеті для "тиску на суд з метою особистого збагачення" та тим, що Бут Юрій Анатолійович "ганьбив комітет" (див. тут). Крім того, 6 жовтня 2010 року фракція Блоку Юлії Тимошенко виступала з ініціативою збору 20 000 грн. для народного депутата України Бута Юрія Анатолійовича. З високою долею вірогідності можна припустити, що саме ці події стали однією з можливих причин відмови Бута Юрія Анатолійовича від всіх позовних вимог до "5 каналу" та О.Сніцарчук.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається подання депутатом позову проти ЗМІ або журналіста з вимогою значної грошової компесації. Таким чином, Бут Юрій Анатолійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народним депутатом Верховної Ради VІ скликання Бутом Юрієм Анатолійовичем його членство в опозиційній фракції Блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА", за списком якого він був обраний до парламенту, 1березня 2011 року було припинено, і того ж дня він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України. 

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Бут Юрій Анатолійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Кошторисом Верховної Ради України на 2010 рік норми витрат одного народного депутата України на безоплатний проїзд було встановлено на рівні 26 800 грн. Однак, згідно з інформацією «Української правди», у 2010 році Бут Юрій Анатолійович витратив на свій проїзд 32 774 грн., здійснивши за кошти Державного бюджету України 29 поїздок.

Відповідно до методології оцінювання доброчесності кандидатів у депутати Руху ЧЕСНО, вчинення особою дій, що можуть свідчити про високу вірогідність її причетності до зловживань державними ресурсами, вважається невідповідністю Критерію.

Таким чином, є вагомі підстави припустити та зробити оцінку, що народний депутат України Бут Юрій Анатолійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Бут Юрій Анатолійович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 22 квітня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Бут Юрій Анатолійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/