Васадзе Таріел Шакрович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Виборчий список: Партія регіонів

Номер у списку: 36

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народним депутатом Верховної Ради VІ скликання Васадзе Таріелом Шакровичем його членство в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту, 2 грудня 2010 року було припинено, а 6 вересня 2011 року він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України.

 Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Васадзе Таріел Шакрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

У жовтні 2010 року при розгляді в другому читанні проекту Податкового кодексу України народним депутатом Васадзе Таріелом Шакровичем було внесено поправки, якими пропонувалось довгострокове зменшення податкового навантаження на автомобілебудівну галузі України. Зокрема, поправка №191 до Розділу XIX "Прикінцеві та перехідні положення" передбачала 10-річне звільнення від оподаткування прибутки підприємств автомобілебудівної промисловості. Поправка №230 до цього ж розділу передбачала звільнення від сплати земельного податку підприємств автопрому. Поправки було відхилено.

За даними журналу "Кореспондент" Васадзе Таріел Шакрович є власником корпорації УкрАВТО, яка володіє контрольним пакетом акцій ЗАТ "Запорізький автомобільний завод (ЗАЗ)". Враховуючи, що ЗАТ "ЗАЗ" є одним з найбільших виробників автомобілів в Україні,  вказані поправки передбачали безпосередню вигоду для його компанії. 

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини народного депутата Васадзе Таріела Шакровича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність наявності конфлікту інтересів у його законотворчій діяльності. 

Таким чином, згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів Руху ЧЕСНО, народний депутат  Васадзе Таріел Шакрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Васадзе Таріела Шакровича  з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно з приміткою до форми декларації, визначеної Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Васадзе Таріел Шакрович не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Васадзе Таріел Шакрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Васадзе Таріел Шакрович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 5 квітня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Васадзе Таріел Шакрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Васадзе Таріел Шакрович був присутній на 48 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 59% пленарних засідань Верховної Ради України проведених у 2011 році. 

Протягом 2011 року народний депутат Васадзе Таріел Шакрович був членом Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики  народним депутатом Васадзе Таріелом Шакровичем секретаріатом Комітету на запит Руху ЧЕСНО не було надано.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Васадзе Таріел Шакрович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/