Василенко Сергій Володимирович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Василенка Сергія Володимировича його членство в опозиційній фракції блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА", за списком якого його було обрано до парламенту, 5 червня 2012 року було припинено, а  3 липня 2012 року він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Василенко Сергій Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

У 2008 році Управління по боротьбі з корупцією та організованною злочинністю СБУ висувало проти Василенка Сергія Володимировича обвинувачення по факту неправомірного отримання статусу учасника бойових дій. Проте, інформація про те, що цей факт було доведено — відсутня.

Також СБУ повідомляла про те, що Василенко Сергій Володимирович чинить перешкоди у розслідуванні кримінальної справи за фактом розтрати державних коштів в особливо великих розмірах службовими особами «Укрзалізниці». Зокрема, співробітники СБУ на виконання постанови про виїмку документів відвідали офіс одного з фігурантів кримінальної справи, але за потрібною адресою на дверях офісу несподівано з’явилась табличка «Офіс Народного депутата України Василенка Сергія Володимировича».

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України, наявність обґрунтованих публічних обвинувачень, які можуть свідчити про причетність кандидата до корупційних дій, вважається невідповідністю кандидата Критерію в цілому. Таким чином, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України є підстави зробити оцінку, що Василенко Сергій Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Василенка Сергій Володимировича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно з приміткою до форми декларації, визначеної Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Василенко Сегрій Володимирович не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Василенко Сергій Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Василенко Сергій Володимирович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 7 квітня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10 квітня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Василенко Сергій Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/