Веревський Андрій Михайлович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Виборчий список: Партія регіонів

Номер у списку: 46

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народним депутатом Верховної Ради VІ скликання Веревським Андрієм Михайловичем його членство в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту, 21 вересня 2010 року було припинено, а 5 жовтня 2010 року він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Веревський Андрій Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

ЗМІ неодноразово публікували інформацію, що може свідчити про здійснення оперативного керівництва компанією Kernell Holding її  власником народним депутатом Веревським Андрійєм Михайловичем (див. тут та тут). Зокрема, про це свідчить наведена у виданні Forbes -Україна інформація про особисте ведення переговорів у справах холдингу народним депутатом Веревським Андрієм Михайловичем (номер за квітень 2012 року, С. 144-145). Це може вказувати на фактичне суміщення посади керівника комерційної компанії та посади народного депутата. 

Також про можливий конфлікт інтересів може свідчити депутатський запит щодо порядку використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на фінансову підтримку підприємств агропромислового комплексу в Полтавській області, спрямований у 2003 році народним депутатом IV скликання Веревським Андрієм Михайловичем. У цей період його бізнес-інтереси були зосереджені саме у сільському господарстві Полтавської області (див. згаданий номер Forbes Україна).

Окрім цього, у 2009 році Веревський Андрій Михайлович підготував законопроект №3353, що, зокрема, створював пільгові умови експорту соняшника та соняшникової олії, що передбачало безпосередню вигоду для його компанії, котра входила до трійки лідерів у виробництві соняшникової олії в Україні, а також була одним з ключових українських зернотрейдерів. 

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини народного депутата Веревського Андрія Михайловича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність порушення народним депутатом Веревським Андрієм Михайловичем вимог щодо несумісності депутатського мандата, а також про можливу наявність конфлікту інтересів. 

З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів Руху ЧЕСНО, народний депутат Веревський Андрій Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Веревського Андрія Михайловича, з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно з приміткою до форми декларації, визначеної Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Веревський Андрій Михайлович не відповів у встановлений законом строк.

 

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Веревський Андрій Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Веревський Андрій Михайлович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 6 квітня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Веревський Андрій Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Веревський Андрій Михайлович був присутній на 3 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 4% пленарних засідань Верховної Ради України проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Веревський Андрій Михайлович був членом Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин народним депутатом Веревським Андрієм Михайловичем секретаріатом Комітету на запит Руху ЧЕСНО не було надано.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Веревський Андрій Михайлович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/