Горбатюк Анатолій Олексійович

Партія: Партія регіонів

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Партія регіонів

Вибори 2012

Виборчий список: Партія регіонів

Номер у списку: 91

Причетність до порушень прав і свобод людини

18 грудня 2010 року народні депутати України – члени фракції Блоку Юлії Тимошенко звернулись до Генеральної прокуратури України з заявами щодо притягнення до відповідальності осіб, які заподіяли їм тілесні ушкодження під час блокування сесійної зали парламенту 16 грудня 2010 року. За повідомленням "ЛігаБізнесІнформ", до відповідальності пропонувалось притягнути, зокрема, і Горбатюка Анатолі Олексійовича. За даними інформаційного агентства УНІАН, отриманими від прес-служби Генеральної прокуратури України, відповідну кримінальну справу було порушено.

 

Хоча ці твердження не означають підтвердження вини Горбатюка Анатолія Олексійовича у порушенні прав людини, зокрема права на особисту недоторканність, однак вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність причетності до порушень цього права. Таким чином, за методологією Руху ЧЕСНО є підстави зробити оцінку, що Горбатюк Анатолій Олексійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Горбатюка Анатолія Олексійовича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). Депутат письмово відмовив у наданні копії поданої ним декларації (лист № 203/500 від 12 квітня 2012 року), зазначивши, що декларацію подано ним до Апарату Верховної Ради України.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, відмова у наданні Руху ЧЕСНО копії поданої депутатом за місцем роботи декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Горбатюк Анатолій Олексійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Горбатюк Анатолій Олексійович принаймні один раз порушив принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, на ранковому пленарному засіданні Верховної Ради України 23 березня 2012 року він голосував картками відсутніх на пленарному засіданні народних депутатів України (див. тут та тут).

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Горбатюк Анатолій Олексійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/