Губський Богдан Володимирович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Вибори 2012

Округ: 197, Черкаська область

Ким висунутий: Самовисуванець

Причетність до порушень прав і свобод людини

За інформацією Антирейдерського союзу підприємців України, а також згідно з повідомленнями ЗМІ, 4 лютого 2010 року 50 озброєних людей проникли на територію компанії "Еконія" (виробника дитячої води), захопили виробничі та складські приміщення підприємства. Організацією рейдерського захоплення нібито керували народні депутати України Савченко Ігор Васильович та Губський Богдан Володимирович.

До Верховної Ради України у грудні 2008 року було направлено подання Генпрокуратури про зняття депутатської недоторканності та арешт народного депутата Губського Богдана Володимировича, який не з'явився до слідчого у справі про рейдерство. Згодом подання було відкликане.

Хоча ця інформація не є підтвердженням вини Губського Богдана Володимировича у вчиненні правопорушень, вона може вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність його причетності до порушень прав людини, а саме – права на власність. За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України можна зробити таку оцінку, що Губський Богдан Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата  Верховної Ради VІ скликання Губський Богдан Володимирович 8 вересня 2010 року вийшов зі складу фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого його було обрано до парламенту, і до будь-якої іншої фракції не переходив.

Згідно з методолоією руху ЧЕСНО, вихід народного депутата з фракції партії чи блоку, за списком якого його було обрано до Верховної Ради (за власним рішення або за рішенням фракції незалежно від підстав), вважається невідповідністю Критерію. Таким чином, Губський Богдан Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

25 квітня 2012 року народним депутатом Губським Богданом Володимировичем в порядку законодавчої ініціативи до Верховної Ради України поданий проект Постанови Про відзначення 55-річчя створення Канівського училища культури і мистецтв. Лобіювання народним депутатом Губським Богданом Володимировичем виділення бюджетних коштів на проведення такого святкування може бути пов’язане з наступним його балотуванням кандидатом в народні депутати України на виборах до Верховної ради України по мажоритарному округу № 197, центром якого є місто Канів Черкаської області.

Також 12 травня 2012 року в містах Каневі та Золотоноші Черкаської області, під час загальних зборів випускників загальноосвітніх навчальних закладів цих міст народний депутат України Губський Богдан Володимирович особисто вручив кожному випускникові флеш-карту об’ємом 8 Гб. Орієнтовна вартість однієї такою флеш карти становить 50 гривень. Як згадувалось, Губський Богдан Володимирович, ймовірно, буде балотуватися у депутати Верховної Ради України по округу № 197, до якого належать ці міста Черкаської області.

 

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України, наявність обґрунтованих публічних обвинувачень, які можуть свідчити про невідповідність кандидата хоча б одному з індикаторів, зокрема таких як: використання адміністративного ресурсу, непрямий підкуп виборців, вважається невідповідністю кандидата Критерію в цілому. Таким чином, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України є підстави зробити оцінку, що Губський Богдан Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Губського Богдана Володимировича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно з приміткою до форми декларації, визначеної Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Губський Богдан Володимирович не відповів у встановлений законом строк.

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Губського Богдана Володимировича Критерію, фактів невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя згідно з методологією Руху ЧЕСНО встановлено не було.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Губський Богдан Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Губський Богдан Володимирович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 7 квітня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Губський Богдан Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Губський Богдан Володимирович був присутній на 30 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 37% пленарних засідань Верховної Ради України проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Губський Богдан Володимирович був членом Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Згідно з даними протоколів засідань, упродовж 2011 року було проведено 27 засідань Комітету. Губський Богдан Володимирович був присутній на 1 засіданні Комітету, тобто на 4% всіх засідань Комітету проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Губський Богдан Володимирович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/