Довгий Станіслав Олексійович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Народна Партія

Ким висунутий: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народним депутатом Верховної Ради VІ скликання Довгим Станіславом Олексійовичем його членство в опозиційній фракції Блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА", за списком якого він був обраний до парламенту, 5 жовтня 2010 року було припинено і того ж дня він увійшов до складу провладної фракції Блоку Литвина (Фракція Народної Партії у Верховній Раді України).

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Довгий Станіслав Олексійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Згідно з повідомленням "Української правди" від 26 травня 2003 року, Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами компанії "Укртелеком" у зв'язку з ненадходженням до державного бюджету 84,2 млн. доларів від продажу акцій UMC. У період з вересня 2001 року по травень 2003 року Довгий Станіслав Олексійович був головою наглядової ради ВАТ «Укртелеком», що ставить питання його причетності до справи, порушеної Генпрокуратурою.

Крім того, ряд видань відзначають факти використання Довгим Станіславом Олексійовичем службового становища з метою встановлення контролю над "Укртелекомом" та встановлення контролю над телекомунікаційною галуззю через призначення близьких осіб на ключові пости. Зокрема, про це вказувала у своїй статті в "Главреде" Юлія Лимар (лінк 1, лінк 2).

У «Дзеркалі тижня» Семен Степанчиков в статті «Улюблений розмір» від 24 липня 2004 року вказував, що за час перебування Довгого Станіслава Олексійовича на посаді голови «Укртелекому» компанія була державним монополістом і користувалася цілим рядом преференцій з боку держави.

"Дніпровський юридичний вісник" вказував, що із приходом Довгого Станіслава Олексійовичана посаду в Міннауки, міністерство почало закупку комп’ютерів у компанії «Топаз-Інформ» за високими цінами. Дана компанія належить брату Довгого Станіслава Олексійовича - Тарасу.

В ЗМІ згадується звернення 9-ти народних депутатів до СБУ із вимогою розслідувати незаконні відмивання коштів Довгим Станіславом Олексійовичем та зловживання ним службовим становищем. У журналістському розслідуванні Геннадія Устинова подано інформацію про можливу причетність Довгого Станіслава Олексійовича до рейдерських атак у 2003-2006 роках на компанію «Хостмайстер», директором якої був померлий 25 березня 2006 року Борис Михайлович Мостовий.

Водночас подана інформація не є підтвердженням вини Довгого Станіслава Олексійовича у вчиненні правопорушень, а припущення про можливу причетність до корупційних дій є оціночним судженням Руху ЧЕСНО. Таким чином, можна зробити оцінку про те, що згідно з методологією Руху ЧЕСНО, Довгий Станіслав Олексійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Довгого Станіслава Олексійовича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно з приміткою до форми декларації, визначеної Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Довгий Станіслав Олексійович не відповів у встановлений законом строк. 

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Довгого Станіслава Олексійовича Критерію, фактів невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя згідно з методологією Руху  ЧЕСНО встановлено не було.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Довгий Станіслав Олексійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Довгий Станіслав Олексійович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 5 квітня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10  січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Довгий Станіслав Олексійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Довгий Станіслав Олексійович був присутній на 28 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 34% пленарних засідань Верховної Ради України проведених у 2011 році. 

Протягом 2011 року народний депутат Довгий Станіслав Олексійович був членом Комітету з питань бюджету. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань бюджету народним депутатом Довгим Станіславом Олексійовичем секретаріатом Комітету на запит Руху ЧЕСНО не було надано.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Довгий Станіслав Олексійович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/