Жеваго Костянтин Валентинович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Округ: 150, Полтавська область

Ким висунутий: Самовисуванець

Причетність до порушень прав і свобод людини

Згідно з інформацією, оприлюдненою виданням "Українська правда", у грудні 2000 року Жеваго Костянтин Валентинович разом з чотирма своїми охоронцями та колишнім головою правління ВАТ "Луганськобленерго" В.Курбацьким увірвався до будинку ВАТ "Луганськобленерго" і зажадав від виконуючого обов'язки голови правління компанії М.Полякова негайно звільнити кабінет, оскільки рішенням суду законним головою правління ВАТ було визнано В.Курбацького. В ході спілкування з Жеваго Костянтином Валентиновичем у М.Полякова стався серцевий напад, в результаті якого він помер.

У 2010 році видання "Gazeta.ua" повідомляла про те, що стосовно активіста робітничого руху на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті, який належав контрольованій Жеваго Костянтином Валентиновичем групі "Ferrexpo", В.Карєва у вересні 2010 року нібито було здійснено замах на вбивство. Перед цим адміністрація підприємства запропонувала В.Карєву та ще 15 працівникам звільнитись "за згодою сторін", що призвело до страйку, який завершився прибуттям на підприємство групи штрейкбрехерів. В ході страйку працівники підприємства вимагали від адміністрації поваги до своїх прав і гідності, підвищення заробітних плат, зниження норм праці, повернення працівникам підприємства незаконно відібраних пільг. Повідомлялось, що власник і адміністрація підприємства доклали значних зусиль для перешкоджання проведенню акції працівників підприємства.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини народного депутата України Жеваго Костянтина Валентиновича у вчиненні порушень прав і свобод людини, але дає вагомі підстави припустити і зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до порушень цих прав. З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати Руху ЧЕСНО, народний депутат Жеваго Костянтин Валентинович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Згідно з інформацією розміщеною на офіційному сайті компанії "Ferrexpo plc", народний депутат Жеваго Костянтин Валентинович у 2008 році обійняв посаду головного виконавчого директора компанії. Це підтверджується і у матеріалі "України молодої".

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини народного депутата Жеваго Костянтина Валентиновича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність порушення народним депутатом Жеваго Костянтином Валентиновичем вимог щодо несумісності депутатського мандата

З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів Руху ЧЕСНО, народний депутат Жеваго Костянтин Валентинович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Жеваго Костянтина Валентиновича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно з приміткою до форми декларації, визначеної Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Жеваго Костянтин Валентинович не відповів у встановлений законом строк. 

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Жеваго Костянтина Валентиновича Критерію, фактів невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя згідно з методологією Руху ЧЕСНО встановлено не було.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Жеваго Костянтин Валентинович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Жеваго Костянтин Валентинович був присутній на одному пленарному засіданні парламенту, тобто на 1% пленарних засідань Верховної Ради України проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Жеваго Костянтин Валентинович був членом Комітету з питань правової політики. Згідно з даними протоколів засідань, упродовж 2011 року було проведено 17 засідань Комітету. Жеваго Костянтин Валентинович був відсутній на усіх засіданнях Комітету проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Жеваго Костянтин Валентинович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/