Задирко Геннадій Олександрович

Партія: Об'єднані ліві і селяни

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: депутатська група "Реформи заради майбутнього"

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Округ: 127, Миколаївська область

Ким висунутий: Самовисуванець

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Задирко Геннадій Олександрович 21 вересня 2010 року припинив своє членство в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту, а 16 лютого 2011 року він увійшов до складу провладної депутатської групи "Реформи заради майбутнього" у Верховній Раді України. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається: кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Задирко Геннадій Олександрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

8 лютого 2012 р. народний депутат України Забзалюк Роман Омелянович оприлюднив аудіозаписи з уривками своєї розмови з людиною, голос якої був схожий на голос народного депутата України Рибакова Ігоря Олександровича, з яких випливало, що члени групи „Реформи заради майбутнього”, у тому числі і Задирко Геннадій Олександрович, нібито отримували гроші за голосування за вказівкою Рибакова Ігоря Олександровича. Представники депутатської групи „Реформи заради майбутнього” запис розмови назвали сфальсифікованим. У листі заступника Генерального прокурора України Віктора Занфірова на ім'я Забзалюка Романа Омеляновича, підготовленого за результатами розгляду заяви Забзалюка Романа Омеляновича щодо начебто викритих ним фактів виплати грошової винагороди за перехід до депутатської групи "Реформи заради майбутнього", справжність аудіозаписів не оцінювалась, однак фактично було визнано факт отримання Забзалюком Романом Омеляновичем грошових коштів з метою викриття особи, яка їх передала.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини народного депутата Задирка Геннадія Олександровича у вчиненні правопорушення, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до корупційних дій, зокрема дій, що містять ознаки злочину, передбаченого статтею 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара).

З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів Руху ЧЕСНО, народний депутат України Задирко Геннадій Олександрович,, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/