Зубов Валентин Сергійович

Партія: Народно-трудовий союз України

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Виборчий список: Народно-трудовий союз України

Номер у списку: 1

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутатата Верховної Ради VІ скликання Зубов Валентин Сергійович припинив 21 вересня 2010 року своє членство в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якої він був обраний до парламенту, а 8 жлвтня 2010 року увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається: кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої, підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Зубов Валентин Сергійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Кошторисом Верховної Ради України на 2010 рік норми витрат одного народного депутата України на безоплатний проїзд було встановлено на рівні 26 800 грн. Однак у 2010 році Зубов Валентин Сергійович витратив на свій проїзд 42 757 грн., здійснивши за кошти Державного бюджету України 37 поїздок. Аналогічні норми (26 800 грн.) щорічних витрат депутатів на безоплатний проїзд було встановлено і кошторисом Верховної Ради України на 2011 рік. Разом з тим, лише за перший квартал 2011 року Зубов Валентин Сергійович витратив на свій проїзд 8 882 грн.

Наведена інформація не означає підтвердження вини народного депутата України Зубова Валентина Сергійовича у вчиненні правопорушень, однак вона може свідчити про високу вірогідність його причетності до корупційних дій, зокрема зловживання службовим становищем. Таким чином, згідно з методологією оцінювання доброчесноті кандидатів у народні депутати України Руху ЧЕСНО, Зубов Валентин Сергійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Зубова Валентина Сергійовича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції").

На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Зубов Валентин Сергійович не відповів у встановлений законом строк.

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Зубова Валентина Сергійовича Критерію, невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя, згідно з методологією Руху, встановлено не було.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Зубов Валентин Сергійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Зубов Валентин Сергійович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 21 квітня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 3 червня 2008 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Зубов Валентин Сергійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/