Калетнік Григорій Миколайович

Партія: Партія регіонів

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Партія регіонів

Вибори 2012

Округ: 18, Вінницька область

Ким висунутий: Самовисуванець

Причетність до порушень прав і свобод людини

Національна спілка журналістів України у 2008 році віднесла Калетніка Григорія Миколайовича, який на той час обіймав посаду голови Вінницької обласної державної адміністрації, та його сина – народного депутата України Калетніка Ігоря Григорійовича до переліку "Ворогів української журналістики - 2008". Підставою для включення до переліку стало подання ними 8 позовних заяв до вінницької газети "33 канал" із загально сумою вимог щодо компенсації моральної шкоди 710 000 гривень у зв’язку із  висловленими у газеті оціночними судженнями щодо діяльності цих політиків та листами трудового колективу газети до голови Верховної Ради та народних депутатів України з приводу тиску на видання.

 

Хоча ці твердження не означають підтвердження вини Калетніка Григорія Миколайовича у порушенні прав людини, однак вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність причетності до порушень цих прав. Таким чином, за методологією Руху ЧЕСНО, є підстави зробити оцінку, що Калетнік Григорій Миколайович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

На чергових виборах народних депутатів України 2012 р. кандидатура Калетніка Григорія Миколайовича, ймовірно, висуватиметься в одному з одномандатних виборчих округів Вінницької області. У січні 2012 р. активістами громадянського руху „Спільна справа” було встановлено факт поширення серед виборців у місті Могильові-Подільському від імені Григорія Миколайовича Калетніка товарно-матеріальних цінностей, а саме – примірників газети „Мій університет” з позитивним висвітленням діяльності депутата, шарфів із зазначенням імені депутата, календарів з портретом депутата та цукерок фірми „Конті”.

 

8 червня 2004 року народний депутат України Калетнік Григорій Миколайович був призначений Президентом України головою Вінницької обласної державної адміністрації. З цієї посади він був звільнений лише 12 січня 2005 р. Весь цей час Калетнік Григорій Миколайович продовжував здійснювати депутатські повноваження (повноваження депутата було припинено лише 25.05.2006 р.), тим самим порушуючи вимоги статей 78 та 120 Конституції України.

За інформацією на сайті «Ліга», у 2000 році, коли Калетнік Григорій Миколайович був головою Вінницької обласної ради, син Калетніка Григорія Миколайовича Ігор став керівником Рава-Руської митниці. Сайт «Ліга» не наводить відомостей про досвід роботи Калетніка Ігора Григоровича до 2000 року, а сайт «Обозреватель» називає призначення Калетніка Ігоря Григоровича на керівну посаду до Рава-Руської митниці початком його кар’єри.

Згідно з методологією Руху ЧЕСНО, висока вірогідність причетності особи до вчинення діянь, що мають ознаки непрямого підкупу виборців, навіть якщо відповідні дії було вчинено до набуття такою особою статусу суб’єкта виборчого процесу, порушення вимог щодо несумісності посад, а також висока імовірність застосування особистого вливу для призначення третьої особи на посаду не на підставі її персональних якостей вважаються невідповідністю особи Критерію. Таким чином, є підстави зробити оцінку, що Калетнік Григорій Миколайович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Калетнік Григорій Миколайович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 20 квітня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Калетнік Григорій Миколайович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Калетнік Григорій Миколайович був присутній на 61 ранковому та вечірньому пленарному засіданні парламенту, тобто на 74% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Калетнік Григорій Миколайович був членом Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин народним депутатом Калетніком Григорієм Миколайовичем секретаріат Комітету на запит Руху ЧЕСНО не надав.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Калетнік Григорій Миколайович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/