Каплієнко Володимир Володимирович

Партія: Об'єднані ліві і селяни

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: депутатська група "Реформи заради майбутнього"

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Округ: 63, Житомирська область

Ким висунутий: Самовисуванець

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Каплієнко Володимир Володимирович припинив 21 вересня 2010 року своє членство  в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту, а 16 лютого 2011 року  він увійшов до складу провладної депутатської групи "Реформи заради майбутнього" у Верховній Раді України. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається: кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Каплієнко Володимир Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

8 лютого 2012 р. народний депутат України Роман Забзалюк оприлюднив аудіозаписи з уривками своєї розмови з людиною, голос якої був схожий на голос народного депутата України Ігоря Рибакова, з яких випливало, що члени групи „Реформи заради майбутнього” нібито отримували гроші за голосування за вказівкою Ігоря Рибакова. Самому Роману Забзалюку нібито обіцялись гроші за вступ до групи „Реформи заради майбутнього” (які він, за його словами, одержав). Представники депутатської групи „Реформи заради майбутнього” запис розмови назвали сфальсифікованим. Каплієнко Володимир Володимирович, зокрема, стверджував, що Роман Забзалюк отримував гроші (приблизно 100 000 дол. США) не за перехід до депутатської групи "Реформи заради майбутнього", а на лікування в Ізраїлі, при цьому отримані депутатом гроші були "колективною допомогою" депутатів групи "Реформи заради майбутнього".

Кошторисом Верховної Ради України на 2010 рік норми витрат одного народного депутата України на безоплатний проїзд було встановлено на рівні 26 800 грн. Однак у 2010 році Каплієнко Володимир Володимирович витратив на свій проїзд 46 496 грн., здійснивши за кошти Державного бюджету України 46 поїздок.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини Каплієнка Володимира Володимировича у вчиненні правопорушень, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до корупційних дій, зокрема зловживання службовим становищем. Таким чином, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати Руху ЧЕСНО, Каплієнко Володимир Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Каплієнка Володимира Володимировича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"). 

На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Каплієнко Володимир Володимирович не відповів у встановлений законом строк.

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Каплієнка Володимира Володимировича Критерію, невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя, згідно з методологією Руху, встановлено не було.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Каплієнко Володимир Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Каплієнко Володимир Володимирович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 10 квітня 2012 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 31 травня 2011 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.  

Також він принаймні один раз голосував картками інших народних депутатів, що підтверджується відеоматеріалами

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Каплієнко Володимир Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/