Кожем'якін Андрій Анатолійович

Партія: Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Виборчий список: Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

Номер у списку: 13

Причетність до корупційних дій

У 2008 році Державною податковою адміністрацією України з 1.11.2009 р. було впроваджено прийом електронної податкової звітності виключно через операторів електронної звітності (лист ДПА №  /7/28-0517 від 12.06.2008 р.; див. тут). При цьому такими операторами було визначено дві компанії, з якими Державною податковою адміністрацією України було укладено відповідні договори, а саме -  ТОВ „Ефективні інформаційні системи” та ТОВ „Оператор електронної реєстрації та звітності”. Згідно з листом Державної податкової адміністрації України, послуги з обміну електронною податковою звітністю мали надаватись на безоплатній основі. 9 листопада 2009 року видання "Українська правда" розмістило публікацію журналістки Тетяни Чорновіл, в якій відзначалось, що для подання електронної звітності суб'єкти господарювання мали зареєструватись на веб-сайті "Оператора електронної реєстрації та звітності", причому реєстрація носила платний характер (690 - 960 грн. для юридичних осіб та 360 грн. для фізичних осіб та бюджетних установ).

Проведеним Тетяною Чорновіл журналістським розслідуванням було встановлено, що ТОВ "Оператор електронної реєстрації та звітності" для своєї діяльності використовувало "приміщення народного депутата", де також розташовувалась редакція газети "ВВ", що входила до медіа-холдингу, очолюваного дружиною Кожем'якіна Андрія Анатолійовича Наталею Кожем'якіною, а також фірма "Бебі медікал сервіс", співзасновниками якої були Наталя Кожем'якіна та Дарина Корж. На цій підставі журналіст зробила припущення, що Кожем'якін Андрій Анатолійович може мати відношення і до діяльності ТОВ "Оператор електронної реєстрації та звітності". У своєму коментарі щодо результатів журналістського розслідування Кожем'якін Андрій Анатолійович відзначив, що він не знає, якому саме депутату належить "приміщення народного депутата", і від подальшого спілкування з журналісткою відмовився.

З 24 грудня 2007 року по 17 березня 2010 року посаду Голови Державної податкової адміністрації України обіймав Буряк Сергій Васильович, який на позачергових виборах народних депутатів України 2007 року був обраний народним депутатом України за виборчим списком Блоку Юлії Тимошенко.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини народного депутата України Кожем'якіна Андрій Анатолійович у вчиненні правопорушень, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до корупційних дій. З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати Руху ЧЕСНО, народний депутат України Комем'якін Андрій Анатолійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Кожем’якіна Андрія Анатолійовича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції").

На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Кожем’якін Андрій Анатолійович не відповів у встановлений законом строк.

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Кожем’якіна Андрій Анатолійович Критерію, невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя, згідно з методологією Руху, встановлено не було.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Кожем’якін Андрій Анатолійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Кожем'якін Андрій Анатолійович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 5 квітня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 13 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.  Кожем’якін Андрій Анатолійович також принаймні один раз голосував картками інших народних депутатів, що підтверджується фотоматеріалами. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Кожем'якін Андрій Анатолійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Кожем'якін Андрій Анатолійович був присутній на 43 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 52% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Кожем'якін Андрій Анатолійович  був членом Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності . Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 38 засідань Комітету. Кожем'якін Андрій Анатолійович був присутній на 24 засіданнях Комітету, тобто на 63% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Кожем'якін Андрій Анатолійович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/