Королевська Наталія Юріївна

Партія: Україна - Вперед!

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Не входить до складу жодної фракції

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Виборчий список: Україна - Вперед!

Номер у списку: 1

Причетність до порушень прав і свобод людини

У лютому 2012 року у моніторингу "джинси", який здійснюється Інститутом масової інформації, були оприлюднені дані про причетність Королевської Наталії Юріївни до замовлень відео- та друкованих матеріалів про неї та її політичну силу. У березні 2012 року у ЗМІ була оприлюднена інформація про те, що телеканалу News One пропонували розміщувати замовні матеріали про Королевську Наталію Юріївну. У той же час, ведуча програми «Сильні люди» на 5 каналі Сидорук Олена, заявила, що участь Королевської Наталії Юріївни у відповідній програмі була оплаченою.

Хоча ці твердження не означають підтвердження вини Королевської Наталії Юріївни у порушенні прав людини, однак вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність причетності до порушень прав людини, а саме – права на свободу вираження поглядів та права громадян на отримання достовірної інформації. Таким чином, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України, є підстави зробити оцінку, що Королевська Наталія Юріївна, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Королевська Наталія Юріївна 14.03.2012 вийшла зі складу фракції "Блок Юлії Тимошенко" (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого її було обрано до парламенту, і до будь-якої іншої фракції не переходила.

Згідно з методолоією руху ЧЕСНО, вихід народного депутата з фракції партії чи блоку, за списком якого його було обрано до Верховної Ради (за власним рішення або за рішенням фракції незалежно від підстав), вважається невідповідністю Критерію. Таким чином, Королевська Наталія Юріївна, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Кошторисом Верховної Ради України на 2010 рік норми витрат одного народного депутата України на безоплатний проїзд було встановлено на рівні 26 800 грн. Однак у 2010 році Королевська Наталія Юріївна витратила на свій проїзд 95 223 грн., здійснивши за кошти Державного бюджету України 55 поїздок.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини Королевської Наталії Юріївни у вчиненні правопорушень, але дає вагомі підстави припустити та зробити  оцінку про високу вірогідність її причетності до корупційних дій, у тому числі зловживання службовим становищем. З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати Руху ЧЕСНО, Королевська Наталія Юріївна, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Королевської Наталії Юріївни з проханням надіслати копію поданої нею за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"). Депутат письмово відмовила у наданні копії поданої нею декларації (лист від 12.04.12. № 241/4-30), зазначивши, що декларація буде опублікована в мережі Інтернет.

Згідно з опублікованою на офіційному веб-сайті Королевської Наталії Юріївни декларацією, загальна сума її сукупного доходу і сукупного доходу членів її сім’ї за 2011 рік становить 167 640 грн. і 557 388 грн. відповідно, у тому числі заробітна плата народного депутата – 167 338 грн., дохід від дивідендів і процентів – 302 грн. У власності народного депутата перебувають: земельна ділянка у місті Луганськ розміром 2 045 кв. м, інше нерухоме майно (у місті Луганськ – загальною площею 545 кв. м, у місті Київ – 193.4 кв. м), автомобіль Range Rover (об’єм циліндра двигуна – 3600 куб. см, 2008-го року випуску); сума коштів на рахунках в банках та інших фінансових установах – 23 171 грн.У власності, оренді чи іншому праві користування членів сім’ї  Королевської Наталії Юріївни перебувають: земельна ділянка у Луганській області розміром 3 560 кв. м, житловий будинок у Луганські області площею 97.9 кв. м, 2 квартири у місті Києві площею 264.1 кв. м і 107.2 кв. м, квартира у місті Луганськ площею 54 кв. м, садовий (дачний) будинок у місті Луганськ площею 108.5 кв. м, а також інше нерухоме майно у місті Києві площею 193.4 кв. м та 5 автомобілів (Range Rover, об’єм циліндра двигуна – 3600 куб. см, 2008-го року випуску; Mercedes, об’єм циліндра двигуна – 3500 куб. см, 2006-го року випуску; Mercedes, об’єм циліндра двигуна – 3300 куб. см, 2001-го року випуску; Mercedes, об’єм циліндра двигуна – 3200 куб. см, 2004-го року випуску; Mitsubishi, об’єм циліндра двигуна – 2400 куб. см, 2008-го року випуску) загальна сума вартості автомобілів вищевказаних років випуску, що були в користуванні, за оцінкою експертів, складає 160-170 тис. умовних одиниць; сума коштів на рахунках в банках або інших фінансових установах – 444 900 грн.  Авторська винагорода та інші доходи від реалізації майнових прав інтелектуальної власності членів родини народного депутата – 500 000 грн., інші види доходів – 54 073 грн.

У 2008 р. журнал «Фокус» оцінив статки Королівської Наталії Юріївни, які становили 243 мільйони доларів США, що дозволило народному депутату посісти 93-є місце у сотні найбагатших людей України. За повідомленнями ЗМІ, Королевська Наталія Юріївна носить годинник Breguet, виготовлений з білого золота та прикрашений коштовним камінням, що коштує 82 тисячі євро

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії її декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік, невідповідність задекларованих доходів і майна стилю життя, який веде особа (майно, яким вона користується, її витрати тощо). Аналіз наявної в Руху “Чесно” інформації (див. вище) дозволяє припустити та зробити таку оцінку, що стиль життя Королевської Наталії Юріївни не відповідає її офіційно задекларованим доходам і майну. Таким чином, Королевська Наталія Юріївна, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Королевська Наталія Юріївна неодноразово порушувала принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, вона була відсутня на вечірньому пленарному засіданні парламенту 19 квітня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 11 січня 2012 року, однак її картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Королевська Наталія Юріївна, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Королевська Наталія Юріївна була присутня на 25 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 30% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Королевська Наталія Юріївна була членом Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва. Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 23 засідання Комітету. Королевська Наталія Юріївна була присутня на 19 засіданнях Комітету, тобто на 83% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Королевська Наталія Юріївна не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/