Олійник Святослав Васильович

Партія: Україна Майбутнього

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Не входить до складу жодної фракції

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Виборчий список: Україна Майбутнього

Номер у списку: 1

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Олійник Святослав Васильович 21 вересня 2010 року вийшов зі складу фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого його було обрано до парламенту, і до будь-якої іншої фракції не переходив. 

Згідно з методолоією руху ЧЕСНО, вихід народного депутата з фракції партії чи блоку, за списком якого його було обрано до Верховної Ради (за власним рішення або за рішенням фракції незалежно від підстав), вважається невідповідністю Критерію. Таким чином, Олійник Святослав Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Олійника Святослава Васильовича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Олійник Святослав Васильович відповів у встановлений законом строк, надіславши копію своєї декларації, яка проте не була отримана Рухом ЧЕСНО з технічних причин (див. детальніше тут). Декларацію за 2011 рік Олійник С.В. також оприлюднив в мережі Інтернет.

Декларації про майно, доходи і зобов’язання фінансового характеру Олійника Святослава Васильовича за 2007 – 2010 роки оприлюднено на веб-сайті Верховної Ради України. Народний депутат також надавав декларації за зверненнями Інтернет-видання "Дело.ua" та активістів Руху "Стоп цензурі!".

 

Аналіз декларацій Олійника Святослава Васильовича свідчить про те, що загальна сума його річного доходу у період з 2007 по 2010 рік включно не перевищувала 265 758 грн. Разом з тим, якщо у 2007 році у власності депутата, згідно з декларацією за 2007 рік, перебувала лише квартира площею 100 кв. м., то у 2008 році депутат був власником квартири площею 182 кв. м. і житлового будинку площею 130 кв. м., а у 2010 році – власником квартири площею 252 кв. м., житлового будинку площею 120 кв. м., земельних ділянок площею 1500 кв. м. та гаража площею 20 кв. м. Відповідно до оприлюднених на веб-сайті Верховної Ради України декларацій Олійника Святослава Васильовича, у період з 2007 по 2010 рік включно сума коштів на його рахунках у банках збільшилась зі 125 000 грн. у 2007 році до 1 500 000 грн. у 2010 р.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, невідповідність задекларованих доходів і майна стилю життя, який веде особа (майно, яким вона користується, її витрати тощо). Аналіз наявної в Руху ЧЕСНО інформації (див. вище) дозволяє припустити та зробити таку оцінку, що майновий стан Олійника Святослава Васильовича не відповідає його офіційно задекларованим доходам. Таким чином, Олійник Святослав Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Олійник Святослав Васильович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 15 листопада 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Олійник Святослав Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Олійник Святослав Васильович був присутній на 28 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 34% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Олійник Святослав Васильович  був членом Комітету з питань правосуддя. Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 17 засідань Комітету. Олійник Святослав Васильович був присутній на 11 засіданнях Комітету, тобто на 65% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Олійник Святослав Васильович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/