Крук Юрій Борисович

Партія: Партія регіонів

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: депутатська група "Реформи заради майбутнього"

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Округ: 143, Одеська область

Ким висунутий: Партія регіонів

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Круком Юрієм Борисовичем, його членство в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту, 21 вересня 2010 року було припинено, а 16 лютого 2011 року він увійшов до складу провладної депутатської групи "Реформи заради майбутнього" у Верховній Раді України. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається: кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Крук Юрій Борисович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Як повідомляла Українська правда із посиланням на «УНІАН», 29 грудня 2007 року, за часів прем’єрства Юлії Тимошенко, син Крука Юрія Борисовича Юрій був призначений головою порту «Південний». Як свідчать опубліковані журналістом Сергієм Лещенком документи, за місяць до цього Крук Юрій Борисович відкликав свій підпис під угодою про утворення коаліції Демократичних Сил, але наступного написав заяву, в якій просив вважати своє відликання підпису недійсним. Причому, за інформацією Сергія Лещенка, після відкликання підпису Крук Юрій Борисович мав кількахвилинну розмову віч-на-віч із Юлією Тимошенко.

Наведена інформація не є підтвердженням у вчиненні правопорушення, проте дає вагомі підставі припустити та зробити оцінку, що Крук Юрій Борисович, можливо, причетний до призначення пов’язаної з ним сімейними зв’язками особи на посаду не на підставі її персональних якостей. Таким чином, згідно з методологією Руху ЧЕСНО, Крук Юрій Борисович не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Крука Юрія Борисовича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції").

На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Крук Юрій Борисович не відповів у встановлений законом строк.

За повідомленнями у ЗМІ, ремонт кабінету народного депутата Крука Юрія Борисовича коштував 25 000 доларів за квадратний метр

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Крука Юрія Борисовича Критерію, невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя, згідно з методологією Руху, встановлено не було. За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Крук Юрій Борисович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Крук Юрій Борисович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 6 жовтня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 9лютого 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Крук Юрій Борисович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/