Круць Микола Федорович

Партія: Наша Україна

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Ким висунутий: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Вибори 2012

Округ: 84, Івано-Франківська область

Ким висунутий: Самовисуванець

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Круць Микола Федорович залишався членом фракції блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА", за списком якого його було обрано до парламенту.  9 липня 2010 року Круць Микола Федорович увійшов до складу Коаліції депутатських фракцій „Стабільність і реформи”. 

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається: кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи".

Таким чином, Круць Микола Федорович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Як свідчить матеріал ресурсу «Правда.if.ua», станом на серпень 2012 року Круць Микола Федорович був почесним головою правління компанії ВАТ «Івано-Франківськцемент». У чат-конференції, що мала місце 27 червня 2012 року на сайті «Ліхтарі Галицькі», народний депутат Круць Микола Федорович відповідав також на питання, котрі стосувалися окремих моментів господарської діяльності вищезгаданого підприємства, що дозволяє припустити, що Круць Микола Федорович фактично суміщає статус народного депутата з участю в поточному керівництві комерційною організацією.

 

Згідно постановою Центральної виборчої комісії, Круць Микола Федорович зареєстрований кандидатом у депутати у 84 виборчому окрузі. Як свідчить повідомлення Громадянської мережі «ОПОРА», Круць Микола Федорович дарував мешканцям цього округ шифер та цемент, що виробляються підконтрольним йому підприємством ВАТ «Івано-Франківськцемент». У вже згаданій чат-конференції на сайті «Ліхтарі Галицькі» Круць Микола Федорович визнав, що дарував будматеріали, хоча називав це не підкупом, а допомогою територіальній громаді.

 

Кошторисом Верховної Ради України на 2010 рік норми витрат одного народного депутата України на безоплатний проїзд було встановлено на рівні 26 800 грн. Однак у 2010 році Круць Микола Федорович перевищив затверджені парламентом норми витрат депутатів на безоплатний проїзд, витративши на нього 42 583 грн. і здійснивши за кошти Державного бюджету України 24 поїздки.

Наведена інформація не є підтвердженням вини Круця Миколи Федоровича у вчиненні правопорушень, проте, відповідно до методології руху ЧЕСНО, наявність обґрунтованої інформації про можливе фактичне суміщення депутатського мандата з іншими посадами та видами діяльності, так само як про дії, котрі мають ознаки непрямого підкупу виборців і мали місце навіть до набуття кандидатом статусу суб’єкта виборчого процесу, а також про високу вірогідність причетностіі до зловживань державними ресурсами, вважається невідповідністю Критерію.

Таким чином, є вагомі підстави припустити та зробити оцінку, що народний депутат України Круць Микола Федорович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Круця Миколи Федоровича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”).

На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Круць Микола Федорович не відповів у встановлений законом строк.  

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Круць Микола Федорович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Круць Микола Федорович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 7 липня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 8 липня 2011 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Круць Микола Федорович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Круць Микола Федорович був присутній на 25 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 30% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Круць Микола Федорович був членом Комітету з питань транспорту і зв'язку. Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 9 засідань Комітету. Круць Микола Федорович  був присутній на 2 засіданнях Комітету, тобто на 22% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Круць Микола Федорович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/