Кузьменко Петро Павлович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Причетність до порушень прав і свобод людини

За повідомленням УНІАН з посиланням на прес-службу НАК "Нафтогаз", 31 березня 2007 року групою озброєних осіб у масках було здійснено спробу встановлення контролю над ВАТ "Черкасигаз", що мало ознаки рейдерського захоплення.  Згідно з повідомленням НАК "Нафтогаз", серед нападників (загальна кількість учасників групи склала приблизно 40-50 осіб) було помічено та знято відеокамерою народного депутата Кузьменка Петра Павловича. 

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини Кузьменка Петра Павловича у вчиненні порушень прав і свобод дюдини, вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його можливої причетності до порушення цих прав, зокрема права на власність. 

Таким чином, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України, можна зробити висновок, що Кузьменко Петро Павлович, на думку руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Кузьменком Петром Павловичем, його членство в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого він був обраний до парламенту, 21 вересня 2010 року було припинено, а 5 жовтня 2010 року він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається: кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи". Таким чином, Кузьменко Петро Павлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Як повідомляється в сюжеті телеканалу ТВі, заступником прокурора Печерського району м. Києва працює Дмитро Кузьменко, син народного депутата та члена провладної парламентської коаліції Кузьменка Петра Павловича. Цю саму інформацію наводить і сайт "Наші гроші", вказуючи на те, що призначення сина відбулось саме після переходу батька до коаліції "Стабільність і реформи".

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини кандидата в народні депутати Кузьменка Петра Павловича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до непотизму.

Таким чином, згідно з методологією Руху ЧЕСНО для оцінювання доброчесності кандидатів, народний депутат Кузьменко Петро Павлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 Рух ЧЕСНО у письмовій формі звернувся до народного депутата України Кузьменка Петра Павловича з проханням надіслати копію поданої ним за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції").

На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Кузьменко Петро Павлович не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Кузьменко Петро Павлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Кузьменко Петро Павлович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 5 квітня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Кузьменко Петро Павлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Кузьменко Петро Павлович був присутній на 60 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 73% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Кузьменко Петро Павлович був членом Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва. Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 23 засідання Комітету. Кузьменко Петро Павлович був відсутній на всіх засіданнях Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Кузьменко Петро Павлович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/