Лисов Ігор Володимирович

Партія: Партія регіонів

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Партія регіонів

Вибори 2012

Округ: 211, місто Київ

Ким висунутий: Партія регіонів

Причетність до порушень прав і свобод людини

За інформацією "Української правди", 25 жовтня 2012 року група чоловіків спортивної статури напала та заблокувала рух громадян, що йшли на відкриття станції метро "Іподром" аби поставити запитання Миколі Азарову про відключення їхніх будинків від тепло- і водопостачання. На захід не пропускали журналістів. 

Як повідомляв сайт, нападники пов'язані з кандидатом у народні депутати Лисовим Ігорем Володимировичем, який був присутній на відкриті станції метро. Також Інститут масової інформації повідомляв, що під час тих подій прихильники пана Лисова намагалася відібрати камеру у журналіста "Skrypin Production".

Наведена інформація не є підтвердження вини Лисова Ігора Володимировича у вчиненні правопорушення, проте дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку, що пан Лисов, можливо, був причетний до порушення  прав людини, а саме права на мирні зібрання, свободу слова та інформацію.

Таким чином, Лисов Ігор Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Згідно з інформацією ЦВК, народний депутат Лисов Ігор Володимирович балотувався по виборчому округу № 211, межі якого збігаються з межами Голосіївського району міста Києва.

Відповідно до інформації, оприлюдненої у ЗМІ, на території вказаного виборчого округу розповсюджувались запрошення на безкоштовне медичне обстеження від імені Лисова Ігоря Володимировича, що підтверджується фотоматеріалами (лінк 1лінк 2,). Інтернет-видання Gazeta.ua повідомляє, що прийом пацієнтів на базі Голосіївської поліклініки має розпочатись 1 червня 2012 року і тривати до дня виборів.

Як зафіксовано на відео активістів Громадянського руху "Відсіч", в жовтні 2012 року від імені благодійного фонду Лисова Ігоря Володимировича роздавалися соцальні картки, що нібито надавала право на першочергову матеріальну допомогу та знижки у партнерських торговельних мережах.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини народного депутата України Лисова Ігоря Володимировича у вчиненні правопорушень, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до непрямого підкупу виборців, хоча такі дії і вчинялись в тому числі до набуття ним статусу суб'єкта виборчого процесу.

З огляду на це, згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати Руху ЧЕСНО, Лисов Ігор Володимирович, на думку Руху, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Лисова Ігора Володимировича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Лисов Ігор Володимирович не відповів у встановлений законом строк.

 

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Лисова Ігора Володимировича Критерію, невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя, згідно з методологією Руху, встановлено не було.

 

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Лисов Ігор Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання, народний депутат України Лисов Ігор Володимирович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 5 квітня 2011 року та  ранковому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Лисов Ігор Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Лисов Ігор Володимирович був присутній на 31 ранковому та вечірньому пленарному засіданні парламенту, тобто на 38% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році. 

Протягом 2011 року народний депутат Лисов Ігор Володимирович був членом Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики народним депутатом Лисовим Ігорем Володимировичем секретаріат Комітету на запит Руху ЧЕСНО не надав.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Лисов Ігор Володимирович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/