Ляшко Олег Валерійович

Партія: Радикальна партія Олега Ляшка

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Не входить до складу жодної фракції

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Округ: 208, Чернігівська область

Ким висунутий: Радикальна партія Олега Ляшка

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Ляшко Олег Валерійович 19 листопада 2010 року вийшов зі складу фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого його було обрано  до парламенту, і до будь-якої іншої фракції не переходив. 

Згідно з методолоією руху ЧЕСНО, вихід народного депутата з фракції партії чи блоку, за списком якого його було обрано до Верховної Ради (за власним рішення або за рішенням фракції незалежно від підстав), вважається невідповідністю Критерію. Таким чином, Ляшко Олег Валерійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Як свідчить офіційний сайт ЦВК, Ляшко Олег Валерійович зареєстрований кандидатом на чергових виборах народних депутатів в 208 одномандатному виборчому окрузі, що включає зокрема Талалаївський район Чернігівської облаті. За інформацією сайту Maidanua.org, що здійснює моніторинг виборів народних депутатів 2012 року, Ляшко Олег Валерійович в жовтні 2012 року подарував Талалаївській районній лікарні автомобіль швидкої допомоги.

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини кандидата в народні депутати Ляшка Олега Валерійовича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність непрямого підкупу виборців з його боку.

Таким чином, згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів Руху ЧЕСНО, кандидат в народні депутати Ляшко Олег Валерійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Ляшка Олега Валерійовича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції").

На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Ляшко Олег Валерійович не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Ляшко Олег Валерійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Ляшко Олег Валерійович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 7 липня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 4 листопада 2011 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Ляшко Олег Валерійович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Ляшко Олег Валерійович  був присутній на 57 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 70% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році. 

Протягом 2011 року народний депутат Ляшко Олег Валерійович був членом Комітету з питань бюджету. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань бюджету народним депутатом Ляшком Олегом Валерійовичем секретаріат Комітету на запит Руху ЧЕСНО не надав.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію.

Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Ляшко Олег Валерійович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/