Палиця Ігор Петрович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Ким висунутий: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Вибори 2012

Округ: 22, Волинська область

Ким висунутий: Самовисуванець

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VI скликання Палиця Ігор Петрович увийшов до складу фракції опозиційного блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА", за списком якого він був обраний до парламенту. 11 березня 2010  року народний депутат Палиця Ігор Петрович підписав Угоду про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи”.  

6 вересня 2011 року Палиця Ігор Петрович був виключений зі складу фракції НУНС.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається: кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи”. Таким чином, Палиця Ігор Петрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Згідно з інформацією, оприлюдненою у ЗМІ (див. тут, тут і тут), на чергових виборах народних депутатів України 2012 року Палиця Ігор Петрович, найбільш імовірно, балотуватиметься в одномандатному окрузі у місті Луцьку Волинської області.

 

25 квітня 2012 року благодійний фонд Палиці Ігоря Петровича „Новий Луцьк” подарував школі № 24 міста Луцьк спортивні тренажери, столи для настільного тенісу та спортивний інвентар. 7 травня 2012 року у приміщеннях Луцької міської організації ветеранів та Луцького територіального центру соціального обслуговування проходили урочисті заходи з нагоди Дня перемоги, в ході яких 101 ветерану, від цього ж благодійного фонду, були роздані продуктові набори та вітальні листівки. У 2011 році фондом Палиці Ігоря Петровича „Новий Луцьк” було профінансовано освітлення Центрального парку культури та відпочинку міста Луцька та проведення фестивалю вистав за п’єсами Лесі Українки; головному лікарю Волинського госпіталю для інвалідів війни було вручено на благодійній основі (подаровано) сертифікат на отримання електрокардіографа для госпіталю тощо. За деякими підрахунками, за друге півріччя 2011 року Палиця Ігор Петрович вклав у свою передвиборчу кампанію близько 1 500 000 доларів США.

 

Згідно із методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, наявність обґрунтованої інформації, яка може свідчити про невідповідність кандидата хоча б одному з індикаторів (зокрема, висока вірогідність вчинення дій, що мають ознаки непрямого підкупу виборців, навіть якщо такі дії вчинялись до набуття особою статусу суб’єкта виборчого процесу), вважається невідповідністю депутата Критерію в цілому. Таким чином, є підстави зробити оцінку, що Палиця Ігор Петрович не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Палиці Ігоря Петровича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Палиця Ігор Петрович не відповів у встановлений законом строк.

 Згідно з поданою до ЦВК декларацією про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік,  кандидат у народні депутати України Палиця Ігор Петрович у звітному році отримав річний дохід у розмірі 231 557 грн (з декларації не зрозуміло, чи включено до цієї суми матеріальну допомогу у розмірі 35 094 грн). Сім’ї, згідно з даними декларації, пан Палиця не має.

У звітному році декларант володів автомобілями Mercedes S600 2007 р.в. та Mercedes GL500 2006 р.в., на банківських рахунках чи на рахунках в інших фінансових установах кандидат станом на кінець 2011 року грошей не мав.

Водночас декларант придбав у власність квартиру площею 208,4 кв.м за 2 482 944 грн та автомобіль Lexus LX570 2011 р.в. за 753 760 грн, що разом становить 3 236 704 грн. Таким чином, витрати пана Палиці у звітному році більш ніж у 12 разів перевищують задекларовані ним доходи. 

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік, а також непрозорість майна, яка полягає в непідтверджених задекларованими доходами витратах. Аналіз наведеної вище інформації дозволяє припустити та зробити оцінку про непрозоість майна Палиці Ігоря Петровича.

Таким чином, Палиця Ігор Петрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Палиця Ігор Петрович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 06 квітня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 10 січняя 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Палиця Ігор Петрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Палиця Ігор Петрович був присутній на 19 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 23% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році. 

Протягом 2011 року народний депутат Палиця Ігор Петрович був членом Комітету з питань економічної політики. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань економічної політики народним депутатом Палицею Ігорем Петровичем секретаріат Комітету на запит Руху ЧЕСНО не надав.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Палиця Ігор Петрович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/