Писаренко Валерій Володимирович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Не входить до складу жодної фракції

Ким висунутий: Блок Юлії Тимошенко

Вибори 2012

Округ: 168, Харківська область

Ким висунутий: Партія регіонів

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Писаренко Валерій Володимирович 21 вересня 2010 року вийшов зі складу фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"), за списком якого його було обрано до парламенту, і до будь-якої іншої фракції не переходив. 

Згідно з методолоією руху ЧЕСНО, вихід народного депутата з фракції партії чи блоку, за списком якого його було обрано до Верховної Ради (за власним рішення або за рішенням фракції незалежно від підстав), вважається невідповідністю Критерію. Таким чином, Писаренко Валерій Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

У ЗМІ оприлюднювалась інформація про те, що у місті Харкові від імені народного депутата України Писаренка Валерія Володимировича, який, як стверджувалось, збирається висувати свою кандидатуру на парламентських виборах 2012 року в одному з одномандатних округів міста Харкова, мешканцям роздавались продуктові набори (див. тут і тут) з нагоди святкування Дня перемоги 9 травня 2012 року. Також було зафіксовано білборд, на якому іменем Писаренка Валерія Володимировича підписано повідомлення міської влади Харкова, що може розглядатися як використання адміністративного ресурсу.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини народного депутата України Писаренка Валерія Володимировича у вчиненні правопорушень, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до вчинення дій, що містять ознаки непрямого підкупу виборців та використання адміністративного ресурсу у передвиборчій агітації, хоча такі дії і вчинялись до набуття ним статусу суб'єкта виборчого процесу. З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати Руху ЧЕСНО, Писаренко Валерій Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Писаренка Валерія Володимировича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Писаренко Валерій Володимирович не відповів у встановлений законом строк.

 

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Писаренка Валеря Володимировича Критерію, невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя, згідно з методологією Руху, встановлено не було.

 

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Писаренко Валерій Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Писаренко Валерій Володимирович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 21 квітня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року., однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Писаренко Валерій Володимирович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Відсутність на засіданнях парламенту та комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Писаренко Валерій Володимирович був присутній на 36 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 44% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Писаренко Валерій Володимирович  був членом Комітету з питань правосуддя. Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 17 засідань Комітету. Писаренко Валерій Володимирович був присутній на 14 засіданнях Комітету, тобто на 82% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Писаренко Валерій Володимирович не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/