Плющ Іван Степанович

Партія: Не входить до складу жодної партії

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: депутатська група "Реформи заради майбутнього"

Ким висунутий: НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА

Зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Плющ Іван Степанович вийшов 15 лютого 2011 року зі складу опозиційної фракції Блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА", за списком якого він був обраний до парламенту, а 16 лютого 2011 року він увійшов до складу провладної депутатської групи "Реформи заради майбутнього" у Верховній Раді України. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається: кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи”. Таким чином, Плющ Іван Степанович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

28 вересня 2007 року Плющ Іван Степанович звернувся до Президента України Ющенка Віктора Андрійовича із проханням порушити перед Кабінетом Міністрів України питання про передачу у власність Плющу Івану Степановичу будинку №4, що знаходиться у комплексі відпочинку «Пуща-Водиця». У 1994 році цей будинок був переданий Плющу Івану Степановичу у довічне користування як колишньому Голові Верховної Ради України.  На сьогодні не відомо, чи був переданий у власність Плющу Івану Степановичу будинок №4. Але на цій ділянці проведено будівництво триповерхового будинку.

«Українській правді», яка звернулась з інформаційним запитом до Державного управління справами, відповіли, що «утримання комплексу відпочинку здійснюється за рахунок бюджетних призначень... у тому числі і видатки на проведення ремонтних робіт об’єктів» 

Згідно із методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, наявність обгрунтованих публічних тверджень, які можуть свідчити про невідповідність кандидата хоча б одному з індикаторів (зокрема, висока вірогідність використання свого політичного становища для здобуття матеріальних та інших вигод), вважається невідповідністю депутата Критерію в цілому. Таким чином, можна зробити оцінку про те, що Плющ Іван Степанович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Плюща Івана Степановича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Плющ Іван Степанович не відповів у встановлений законом строк.

 

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Плюща Івана Степановича Критерію, невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя, згідно з методологією Руху, встановлено не було.

 

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Плющ Іван Степанович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Плющ Іван Степанович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 7 квітня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Плющ Іван Степанович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/