Тігіпко Сергій Леонідович

Партія: Партія регіонів

Вибори 2012

Виборчий список: Партія регіонів

Номер у списку: 3

Причетність до корупційних дій

У матеріалі телеканалу "ТВі" від 17 серпня 2012 р. повідомляється, що Міністерство праці та соціальної політики, очолюване Тігіпком Сергієм Леонідовичем, нещодавно створило 12 тис. робочих місць для "соціальних працівників". Утім, частина з опитаних журналістами телеканалу соціальних працівників визнали, що їхнім основним завданням є агітація за Партію регіонів. Інші опитані представники соціальних служб, причетні до діяльності цих соціальних працівників, ухилялись від прямої відповіді на питання про агітацію. Також стало відомо, що робочі місця створено лише терміном на півроку, і цей час практично збігається з часом проведення передвиборчої кампанії. Про можливу незаконну агітацію цими соціальними працівниками повідомлялось також у моніторингу від громадської організації "ОПОРА". Аудіозапис, розміщений на сайті "Коментарів", може вказувати на те, що директори районних соціальних служб на Сумщині набирають у нові соціальні працівники винятково членів Партії регіонів. Про можливе використання зазначених соціальних працівників для агітації зазначав також перший заступник голови Львівської обласної ради Петро Колодій (див. посилання).

"ОПОРА" також повідомляє ймовірну приховану агітацію на сайті Міністерства праці та соціальної політики. У матеріалах цього сайту, що містять новини про діяльність міністра у позитивному тоні, вказано партійну належність пана Тігіпка, що, на думку "ОПОРИ", суперечить чинному законодавству.

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини кандидата в народні депутати Тігіпка Сергія Леонідовича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність причетності кандидата до використання адміністративного ресурсу з метою агітацію за політичну силу, яку він представляє.

Таким чином, згідно з методологією Руху ЧЕСНО, Тігіпко Сергій Леонідович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/