Турчинов Олександр Валентинович

Партія: Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

Вибори 2012

Виборчий список: Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

Номер у списку: 4

Причетність до корупційних дій

Як повідомляла "Українська правда", у вересні 2009 року Рахункова палата звинуватила Тимошенко Юлію Володимирівну та Турчинова Олександра Валентиновича у створенні передумов корупції. Зокрема, згідно з повідомленням Рахункової палати, за протокольними дорученнями прем’єр-міністра Тимошенко та першого віце-прем’єра Турчинова за неконкурентною процедурою було проведено державних закупівель загальною сумою більше 52 млрд грн.

Указом президента № 167/2005 від 4 лютого 2005 року Турчинов Олександр Валентинович був призначений головою Служби безпеки України. Згідно з інформацією на офіційному сайті Верховної ради, з 14 травня 2002 року до 7 липня 2005 року Турчинов Олександр Валентинович був народним депутатом України у Верховній Раді IV скликання. Таким чином, Турчинов Олександр Валентинович з 4 лютого до 7 липня 2005 року суміщав депутатський мандат із посадою народного депутата України. Причому, за інформацією сайту "Українська правда", заява про складення депутатських повноважень була написана Турчиновим Олександром Валентиновичем лише 4 липня 2005 року.

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини кандидата в народні депутати Турчинова Олександра Валентиновича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до до корупційних дій, а саме до зловживань під час тендерних процедур та порушення вимог щодо несумісності депутатського мандату із іншою посадою. 

 

Таким чином, згідно з методологією Руху ЧЕСНО для оцінювання доброчесності кандидатів, кандидат у народні депутати Турчинов Олександр Валентинович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Критерій: непричетність до корупційних дій

Рахункова палата в передвиборчий період 2009 р. була інструментом політичної боротьби в руках Партії регіонів і президента Ющенка проти уряду Юлії Тимошенко та особисто прем’єр-міністра, як їх головного конкурента на президентських виборах.

Тогочасні звинувачення Рахункової палати були не більше ніж брудним піаром, який застосовувався проти політичних опонентів Януковича і Ющенка. Якби у проведенні державних закупівель реально були б присутні якісь порушення, то маючи контроль над СБУ і Генеральною прокуратурою, опоненти уряду негайно б порушили кримінальні справи за результатами заяв Рахункової палати проти керівництва Кабміну.

Критерій: прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя

1. Олександр Турчинов готовий надати всі свої податкові декларації щонайменше за останні 5 років на доказ того, що кошти, які

знаходяться на його рахунках мають прозоре походження. Варто також нагадати, що Олександр Турчинов, крім політичної діяльності, займається написанням та виданням книг, а за його сценаріями знімають художні фільми. Зокрема, вже було видано друком 6 романів письменника, знято художній фільм «Ілюзія страху».

2. Олександр Турчинов офіційно, за трудовою книжкою працює на посаді Першого заступника голови партії ВО «Батьківщина».

Згаданий автомобіль Audi Q7 офіційно знаходиться на балансі партії та є службовим автомобілем Першого заступника голови партії. За логікою «Чесно» Олександр Турчинов мав би орендувати службовий автомобіль у партії в якій він працює, та орендувати робочий кабінет, щоб відповідати критеріям руху?

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/