Колесніков Борис Вікторович

Партія: Партія регіонів

Вибори 2012

Виборчий список: Партія регіонів

Номер у списку: 8

Причетність до порушень прав і свобод людини

Як йдеться у матеріалі "Української правди", в 2005 році проти Колеснікова Бориса Вікторовича було порушено кримінальну справу за фактом вимагання акцій ВАТ "Білий лебідь" у громадянина Бориса Пенчука. Пан Колесніков був увязнений в СІЗО, але за кілька місяців його було звільнено, а кримінальна справа була закрита 30 червня 2006 року з формулюванням "за недоведеністю вини". 11 жовтня 2006 року досудове слідство у справі було відновлено, проте вже 12 жовтня 2006 року справу було остаточно закрито з формулюванням "за відсутністю складу злочину" в діях Колеснікова Бориса Вікторовича. Пізніше Бориса Пенчука, який був основним свідком у справі і виступав із публічними обвинуваченнями, було ув’язнено, випущено з-під варти, і знову ув’язнено.

Також у кількох інтерв’ю засновник фонду "Золотий Скіф" Костянтин Воробйов публічно звинувачував Колеснікова Бориса Вікторовича в тиску та намаганнях привласнити авторські права на одноіменний фестиваль (лінк1лінк2).

Згідно з матеріалом сайту "Обком", в 1999 році журналіста, який поставив Колеснікову Борису Вікторовичу, на той час голові Донецької обласної ради, питання щодо законності затвердженого облрадою складу виборчих комісій, було в той же день було звільнено з місця роботи.

Також, як йдеться у матеріалі "Обкому", в статті "Новой газеты" йдеться про те, що, Колесніков Борис Вікторович нібито застосовував тиск, аби придбати у власність донецьку газету, а після придбання нібито був причетний до цензурування її змісту. З іншого матеріалу "Обкому" можна зрозуміти, що йдеться про газету "Салон". Про те, що зазначена стаття "Новой газеты" говорить саме про газету "Салон", підтверджує також сайт "Остров" в матеріалі, в якому також було згадано про влив Колесникова Бориса Вікторовича на редакційну політику "Салону". 

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини кандидата в народні депутати Колеснікова Бориса Вікторовича у порушенні прав людини, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність причетності до порушень прав людини, зокрема права на свободу слова й інформації та права на власність.

Таким чином, згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів Руху ЧЕСНО, кандидат в народні депутати Колесніков Борис Вікторович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Причетність до корупційних дій

Після призначення в 2010 році Колеснікова Бориса Вікторовича віце-прем'єр-міністром, а потім Міністром інфраструктури України, він безпосередньо керував підготовкою інфраструктури до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, зокрема, був відповідальний за Національне агентство з підготовки до Євро-2012

У ЗМІ оприлюднювалася інформація про можливу причетність пана Колеснікова до компаній, що неодноразово вигравали конкурси з постачання робіт та товарів під час будівництва об'єктів, пов'язаних з Євро-2012. Так, виконавцем робіт з реконструкції НСК "Олімпійський", як зазначається у журналістському розслідуванні, стала, зокрема, компанія "АК Інжиніринг", що нібито наближена до пана Колеснікова (див. також тут та тут). Водночас Борис Колесніков звернувся до редакції "Української правди", щоб спростувати свою причетність до "АК Інжиніринг"

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини Колеснікова Бориса Вікторовича у вчиненні правопорушень, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про можливість його причетності до зловживання владою та службовим становищем, зокрема, під час проведення тендерних процедур, неналежного використання державних коштів, наявності конфлікту інтересів у його діяльності. Це є оціночним судженням, що може не збігатися з офіційними оцінками державних органів.

Таким чином, згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів Руху ЧЕСНО, кандидат в народні депутати Колесніков Борис Вікторович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/