Рибак Володимир Васильович

Партія: Партія регіонів

Депутат Верховної Ради VI скликання

Фракція: Партія регіонів

Ким висунутий: Партія регіонів

Вибори 2012

Виборчий список: Партія регіонів

Номер у списку: 10

Причетність до корупційних дій

Згідно з повідомленням "Української правди",  за 1 квартал 2011 року Рибак Володимир Васильович перевищив передбачений кошторисом ВР річний ліміт на авіа-перельоти. З передбачених 6 702 грн., Рибак Володимир Васильович витратив 21 665 грн.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини народного депутата України Рибака Володимира Васильовича у вчиненні правопорушень, однак дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до корупційних дій, зокрема зловживання службовим становищем.

З огляду на це, відповідно до методології оцінювання доброчесності канидадатів у депутати Руху ЧЕСНО, народний депутат України Рибак Володимир Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Рибака Володимира Васильовича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Рибак Володимир Васильович не відповів у встановлений законом строк. 

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Рибак Володимир Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Неособисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Рибак Володимир Васильович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 19 равня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 9 лютого 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Рибак Володимир Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Цей інформаційний матеріал не є передвиборною агітацією у значенні положень ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». Діяльність Руху ЧЕСНО спрямована на забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого вибору (ст. 63 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/